Michal Kole

Jak se lze nosem hadičkou dostat až do žaludku ? Pro nějaké lékařské vyšetření nebo zákrok ?

Nejlepší odpověď
marci1

Jedná se o tzv. transnazální gastroskopii, při které odpadá pocit ztráty důstojnosti u citlivějších jedinců, těm totiž bývá trapně, když jejich tělo na zavedení endoskopu ústy reaguje říháním nebo odchodem větrů, příp. nucením na zvracení. Vyšetření nosem je kratší a pacient může bezprostředně po výkonu pít a jíst. Jedná se o velmi malý čip CCD o rozměrech 4 × 4 mm.

Zdroj: http://www.kon­dice.cz/2011/07/­zapomente-na-neprijemnou-gastroskopii-jde-to-i-jinak/

Další odpovědi
isteron

Endoskopia. Ale to ide skôr cez ústa, pažerák, tráviacu trubicu.