Dračice

jak se jmenuje vykastrovaný kozel

Jen tak

Nejlepší odpověď
beer

Hňup ))
http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&s_lan­g=2&id_desc=390322&ti­tle=h%F2up
Doplňuji:
Já to znám už od malička, slyšel u prarodičů na venkově.
Jako kluk jsem dostal pokyn: „Vem Máňu a zandi s ňó za starém Duchoněm u rybníka, von ví co. A né habes s ňó šel vedle k Vomáčkům, te majó enem hňupa !“ ))

Další odpovědi
Drap

Na Moravě se vedle hňup používalá i valášek , zvláště pro mladé kozlíky cca do 1 roku.

Sůwa

Dík beere, budu si muset dát pozor při použití tohoto výrazu 🙂. Mám ale dojem, že to skoro nikdo neví, protože to běžně používají i jinak slušní lidé.
Doplňuji:
Já to neměla kde slyšet 🙂.

marci1

Vykastrovaný kozel je cap.