aandromeda

Jak se jmenuje porucha, když se osoba nedokáže naučit ručičkové hodiny?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na věku. U starších osob nebo po poranění mozku, jde o tzv. kognitivní poruchy paměti – amnézii – jedinec se neorientuje v čase.
Horší stav je afázie, kde ztrácí i schopnost komunikace, natož aby poznal čas..

http://www.po­ranenimozku.cz/nas­ledky-a-rehabilitace/kog­nitivni-funkce/poruchy-pameti.html

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/afa­zie-afasie
Doplňuji:
U dětí by moho jít o dyskalkulii­.Nesetkala jsem se s tím, takže nevím, jak se projevuje na ZŠ.

Dyskalkulie se dělí na několik podskupin. U nás je nejrozšířenější toto dělení: praktognostická, verbální, lexická, grafická, operacionální, ideognostická

Pročtěte si v odkazu, která porucha by to mohla být.
http://www.poruchy-uceni.wz.cz/Ak­tualne.htm

Další odpovědi
arygnoc

nijak.
je to iba blbosť, nič viac.

žiadne poruchy učenia neexistujú, pár faciek vylieči raz dva.

;-Q

Fienir

Demence?

Pralinka4

Jsem v 7.třídě a mám spolužačku (12 let) a neumí hodinové ručičky-orientuje se jen podle digitálních. Jak se mne poprvé zeptala kolik je hodin,tak jsem jí řekla,ať se podívá na hodiny,a ona řekla,že ten čas nepozná. Myslela jsem si,že to bere jako legrácku,ale NE..opravdu ručičky nepozná 🙂

Nevíteto?

Když se to nedokáže naučit, nebo s tím má problém, tak se možná jedná o dyskalkulii. Ale ono je neumí spoustu lidí co by se to naučit dokázalo bez problému. Většinou z lhostejnosti, nezajímá je to, mají pocit, že to nepotřebují, že digitální hodiny stačí.

Jita Vava

Já mám také problém s ručičkovými hodinami. Když se na ně chvíli dívám a soustředím se, tak ten čas vyčtu, ale pokud mám jen tak letmo mrknout – jako když se někoho zeptáte kolik je hodin a on vám ukáže na vteřinu jeho zápěstí s hodinkami, tak nevyčtu nic.

Nevím jestli je to porucha, vždy jsem to přikládala tomu, že jsem s ručičkovými hodinami přišla mnohem méně do styku, čili je to spíše zvyku. (také když si přečtu čas z ručičkových hodin, tak si ho v hlavě přeložím do digitálního – např. půl třetí – 14:30).

No ale kdo ví, třeba ještě zjistím, že jsem nějaká porouchaná 🙂