hanulka11

Jak se jmenuje hospodářské stavení na seno a slámu?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

stodola

Další odpovědi
elektrikář

Je to stodola , původně se používala k uskladnení obilí ve snopech a v zimně se postupně na mlatu obilí vytloukalo cepem. Než se na to vymyslely mlátičky.Jinak to je sklad vymlácené slámy a sena na krmení dobytka.

irij

Je to stodola , ale zajímavost: boural jsem zbytky stodoly. Naši předkové byli velice důmyslní a vynalézaví. Toho materiálu použitého jenom na základy. Obrovské balvany, s kterými si nebyl schopen poradit ani bagr. A i v základech kameny vyskládané tak ,že to prostě muselo držet. A také drželo. Slepené jenom hlínou, trusem a otrubami.