Angie

Jak se jmenuje funkce telefonu, která dokáže z 3G sítě vytvořit wifi?

Tj. telefon pak vysílá wifi, na kterou se pak můžu připojit např. z notebooku? Telefon v takovém případě slouží jako jistý modem. Jak se tato funkce prosím jmenuje? Nevím jak to najít v parametrech prodávaného telefonu.. Děkuju!

Nejlepší odpověď
beer

Jmenuje se to Wi-FI hotspot a více o to je zde (neznám tvůj mobil, nevím jestli tam tu funkci máš). Jinak tedy Hotspot.
http://www.go­ogle.cz/search?q=wi­fi&sourceid=i­e7&rls=com.mi­crosoft:cs:IE-ContextMenu&i­e=&oe=&rlz=1I7AD­FA_cs&redir_es­c=&ei=YXn0T8-bD4_WsgbDu_CP­BQ#sclient=psy-ab&hl=cs&rls=­com.microsoft:cs%3A­IE-ContextMenu&rlz=1I7AD­FA_cs&q=wifi+hot­spot+z+mobilu&oq=wi­fi+hotspot+z+mo­bilu&gs_l=ser­p.1.0.0.69938­.70922.1.72907­.3.3.0.0.0.0.203­.515.0j2j1.3.0­...0.0.Bi7FH00a­dIU&pbx=1&bav=­on.2,or.r_gc.r_pw­.,cf.osb&fp=f77e­a1839a44f598&biw=1016&bi­h=631

Další odpovědi
blesk26

Jak říká beer, jinak technologie pro propojení těchto zařízení za tímto účelem se nazívá Tethering. Pokud je spojení realizováno přes wifi, pak se tomu dá říkat mobilní hotspot :)

Jinak pokud kupuješ telefon třeba s androidem (ale prakticky i s čímkoliv jiným), tak ti stačí mít mobilní internet a wifi v telefonu, na samotné propojení si stáhneš aplikaci.

Razza

Mě to v iPhone 4 označuje jako „Osobní hotspot“.