band of brot

Jak se dostat k práci u silnic, technických služeb, staveb?

Jak se dostat k takovým pracem? Nemyslím nějakého dělníka hází s lopatou mezi Ukrajincema. Mám na mysli firmy jako technické služby, správa a údržba silnic a různé stavební a opravářské firmy, kde používají těžké stroje. Mám řidičák C,T, profesák si hodlám udělat brzy a chtěl bych si udělat průkaz na vysokozdvižný vozík a průkazy na různé pracovní a stavební stroje, ale nevím kde a jak. Dělat vlastně jakoukoli práci, klidně i házet lopatou, ale také v zimě třeba prohrnovat, v létě sekat trávu kolem silnic nebo couvat náklaďákem po nějaké bahnité cestě na stavbě, obsluhovat bagr, atd. Jak se k takovým pracem dostat, když nemám střední odborné vzdělání (mám střední ale ne odborné – gympl). Na internetových stránkách jsem nic nenašel. Je o taková místa zájem?

Odpovědi
gecco

Oslov přímo firmy, které provádějí činnosti, o něž máš zájem…
Napiš životopis s uvedením kvalifikace a motivační dopis (v podstatě dopis, v něm vylíčíš, proč jsi oslovil právě tuto firmu, proč chceš dělat právě u ní a proč právě tohle) – a uvidíš…
😉

lexx

neber to tragicky ale emigruj co nejdřív ze švejkolandu pryč do nějaké civilizované země v Evropě i dál, dokud jsi mlád a zdráv ! po třicítce už neberou…podívej, já mám VŠ technickou univerzitu a bába na pracáku mně přímo řekla: nesmíte přiznat ten diplom, tvařte se pologramotně a přiblble, to vás možná vezmou v létě k míchačce na stavbu, dobré co…to je vděk za zkoušky vydřené studiem po nocích když ostatní vytloukali putyky a naháněli děvky