SpiderRoy

Jak se dostat do poroty u soudu ?

Dobrý den,když se dívám na nějaké filmy o kriminalitě,a následně je tam soud,zajímá mě ta porota.Jak se vybírá ta porota ? Kdo jí vybírá? Jaké jsou podmínky být v porotě ? Děkuji za vysvětlení

Odpovědi
Vseznalek88

Porota užívaná v anglosaském právu se vybírá náhodně z občanů města příslušného soudu.

anonym

Přísedící v českém právu
Přísedící okresních soudů volí a odvolává zastupitelstva obcí (městských částí hlavního města Prahy) v obvodu příslušného okresního soudu a přísedící krajských soudů volí zastupitelstvo kraje (zastupitelstvo hlavního města Prahy), jehož území je alespoň zčásti v obvodu příslušného krajského soudu. Kandidáty navrhují členové zastupitelstva
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99%C­3%ADsed%C3%AD­c%C3%AD
Doplňuji:
chce to číst úřední desku obce