SalaLu

Jak se donutit pravidelně posilovat

Vůbec mi nejde vydržet posilovat třeba 3 týdny.Jak se donutit to vydržet? Předem díky

Odpovědi
Bedy

To bude chtít si najít třeba nějakého kamaráda nebo vyloženě trnéra, který Vás bude motivovat nebo Vás nutit.

Pájo

Není to vůbec o žádném donucování. Do všeho, do čeho se musíš nutit, tě vlastně nebaví nebo nenaplňuje.

Aby to šlo, musíš si z toho udělat zvyk, rituál, automatickou věc… nemá cenu přemýšlet o tom, že se mi tam dnes ne-/chce a co pro to posilování musím udělat…
V hlavě si nastav: „ve tředu v 18 hod. jsem v posilovně“ Tečka.

ivana525

přesně tak.. motivace je základ. Mě hodně pomáhá skupinové cvičení ve fitku – TRX, funkční trénink apod. Když si člověk zvykne na ty hodiny chodit, má špatné svědomí, když jednou nejde :) Navíc se tam nemusíš s ničím vymýšlet, trénink vede trenér a ty jen cvičíš..