Smode

Jak se díváte na profesi odstřelovače?

Před delší dobou jsem četl na jednom ze zpravodajských serverů o odstřelovači (člověk, který se živí tím, že někoho na vzdálenost třeba kilometru zastřelí). V komentářích bylo zajímavé, že většina lidí brala tuto profesi jako běžnou práci a nikoliv jako nájemné vraždy.

Jak se na věc díváte vy? Je odstřelovač vrahem jako každý jiný, kdo zabije člověka, anebo jsou jeho činy omluvitelné např. v souvislosti se státními zájmy atp.?

A doplňující otázka: Lákala by vás taková profese?

Děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
Kepler

Tato práce může být v konfliktu s vlastním svědomím. Jedna věc je odstřelit zločince nebo teroristu – v tomto případě by mi to problém nedělalo. Ale být nájemným vrahem? To ne, ani za všechny prachy světa!

Další odpovědi
Drap

Pokud je to nájemný vrah, tak zůstává nájemným vrahem. Pokud je profesí voják či policista a je zařazen na funkci odstřelovače, tak pořád zůstává vojákem nebo policistou a hájí zájmy toho, pro koho pracuje. Je celkem logické, že vojáci v ozbrojeném konfliktu či policisté v boji se zločinci musí v jistých situacích střílet a i zabít.
Osobně už jsem na tuto profesi příliš starý.

klumprt

Je to krásné a přitom velmi náročné povolání. Vyřešit problém jednou dobře mířenou ranou. Samozřejmě mluvím o policistech a vojácích.

luckykubrt

Z hlediska víry je to pořád vražda. Bible úmyslné vraždění posuzuje jako smrtelný hřích. Přesto je Bůh milosrdný a dokáže odpouštět. Ježíš řekl, že ďábel je lhář a zabiják. A praví křesťané se drží biblických textů: „Sami se nemstěte milovaní, ale nechte místo zlobě, neboť pomsta je má.“ Bůh má právo rozhodovat nad našimi životy a člověk by neměl druhého člověka soudit. Je ale fakt, že to někteří lidé zneužívají a jednají tak ve jménu spravedlnosti. Pro člověka, který ví, že to je nesprávné a přesto v tom dále pokračuje není odpuštění.

Zdroj: Bible

Pruzkumnik

Když vezmeme vojenskýho odstřelovače
Tak oproti pěchotě si své cíle vybírá, vidí jim do tváře, pak vidí, jak padá k zemi a jak tam řve bolestí, vojáci okolo něj se mu snaží pomoci (jeden těžce raněný zaměstná víc vojáků jak jeden mrtvý).
Obyčejný voják oproti tomu může zabít víc oponentů, ale nemusí se jim dívat do tváře a zrovna v bitevní vřavě o tom nemá čas přemýšlet

Ale obyčejní vojáci samozřejmě nemají v lásce snipera, co myslíš, že asi udělají, když zajmou živého snipera? No asi to, co by udělali s posádkou tanku s plamenometem 😁

A né nechtěl bych bejt odstřelovač, jsem pacifista 🙂

Oravecz

Takovou práci bych bral okamžitě kdyby mi jí někdo nabídnul ale bohužel takovou práci nikdo nezajišťuje jedině Armáda a navíc člověk musí mít vysokou školu a nechápu na co je to celé praštěné na hlavu ta naše armáda