Elk

Jak se dělají takovéhle virtuální fotografie?

http://www.vir­tualtravel.cz/vir­tualni-ceska-republika.html

Nejlepší odpověď
anonym

360° panoramaticke/své­rické fotografie umí vytvářet tento zdarma dostupný software

=============­========================­=======

HUGIN – http://www.slu­necnice.cz/sw/hu­gin/

zde máte ukázky toho co HUGIN umí vytvořit (odkaz: http://www.flic­kriver.com/pho­tos/tags/hugin/in­teresting/ ) , vy do toho pouze naládujete fotky které se částečněpřekrývají, hugin tyto překryvy rozpozná, fotografie spojí v jednu a vytvoří přesně to co vidíte na vámi uvedeném odkaze.

většinu práce tedy za vás odvede software, ale přesto i na vás se tu kladou nemalé nároky, měl byste umět ze všech fotografií které necháte složit ve sférickou texturu odstranit přinejmenším váš vlastní stín (to znamná vyfotit oblast s vašim stínem o pár hodin později a pak retušovat, udělat krok stranou a vyfotit místo pod sebou, stejně tak byste měl vyretušovat vše co by působilo rušivě na přechodech mezi fotografiemi, typicky třeba chodec který se dostane na pomezí dvou skládaných fotografií v jedné vyskytuje a v druhé už ne, složení obrazu se pak pochopitelně nepodaří zcela správně, kapitolou samou pro sebe jsou pohybující se mraky, je docela obtížné vyfotit všechny fotografie oblohy tak rychle po sobě aby se pohyb mraků ve složeném obraze negativně neprojevil, proto se obloha fotí celá rybím okem, hugin si s tím umí poradit protože moderní fotoaparáty ukládají všechny informace o použitém nastavení optiky přímo do obrázku odkud je hugin načítá a zohledňuje při všech transformacích)