Pokročilý

Jak se dá vyrobit virgule?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ohni 2 kusy rovného drátu do pravého úuhlu.
Jeden konec drž volně v ruce, druhý se bude otáčet.

Např. takto:
http://www.ireceptar.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Není nejdůležitější virguli vyrobit, ale mít schopnost ji použít. Když jsme potřebovali na chalupě vyhledat místo pro studnu, přijel pán, uřízl větvičku z jabloně ve tvaru "Y", vzal ji do obou rukou a procházel pomalu zahradou. Já už jsem si předtím vybrala místo, které se mi pro studnu líbilo a když se pán k tomu místu přiblížil, virgule reagovala jak divá. Měla jsem strach, že jsem to třeba způsobila svým soustředěním na to místo, ale nakonec to dobře dopadlo, voda byla přesně v hloubce, kterou proutkař určil. Nejspíš jsem se tvářila skepticky, tak mne pán vyzval, abych držela jednu stranu virgule a on druhou. Myslela jsem si, že ten kousek klacku přece musím udržet aby se nehnul, ale neudržela. Ta síla byla neskutečná.
Doplňuji:
Nenapsala jsem, že jsme se museli držet za ruce. Tatínek si vzpomněl, že na stavební fakultě to taky zkoušeli a virgule mu reagovala, tak jsme pak postupně všichni s tatínkem a virgulí pochodovali po zahradě. Je pravda, že poznal všechna místa, kde reagovala virgule proutkaři.

Bronzový

místo virgule používám ohnuté pletací jehlice, aby se daly v rukou držet - nejlépe nějaké tenčí, fungují také spolehlivě

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.