dgfdgf

Jak se člověk stane detektivem?

To je úspěšnej policajt, a třeba z dopraváka se dostává vejš, až je z něho detektiv? Nemůže bejt rovnou detektiv že?

Ale ti detektivové ve filmech jsou přehnaný že? Ve skutečnosti nejsou takoví kouzelníci. Já nechápu jak můžou přijít na vraha, když svou obět utopí, a oni nemaj kulku podle který by ho našli. Nebo když se tělo vůbec nenajde.

Nejlepší odpověď
Drap

Ve většině případů nejdříve vystuduje vysokou školu, nebo dvě. Najde si práci u kriminálky a pokud má trochu štěstí, stane se z něj detektiv.

Další odpovědi
dubraro

Jsou policejní a soukromí detektivové. Ti policejní viz Drap. Soukromý detektiv je koncesovaná živnost, ten kdo ji chce vykonávat musí splnit určité předpoklady, viz zdroj.
Ano, skuteční detektivové nebývají tak zázrační, jako ti filmoví a literární. Ve skutečnosti je to hlavně spousta práce a trocha štěstí.

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cs/clan­ky/sluzby-soukromych-detektivu-1509.html