balet

Jak se bráníte stresu z práce?

V práci jsem nadřízená jednomu zaměstnanci a od té doby, co tohoto člověka mám pod sebou, se cítím horší, začínám se více podceňovat.
S prací jsem spokojena, zaměstnavatel i další lidé, s nimiž jsem v kontaktu, mě chválí. Jen s kolegyní se za každým slovem víc podceňuji. Nemá vyšší vzdělání než já, ani více zkušeností. Ráno se budím do práce nervózní, co mi zase řekne, aby mě shodila. Snažím se sebevzdělávat, abych byla ještě lepší.
Co pomáhá vám proti stresu v práci? Máte nějaké rituály? Ráda bych se těchto starostí zbavila.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemám žádný stres z práce. Pokud by přece nastal, zapálím si v klidu a nebudu o tom přemýšlet.

Další odpovědi
marci1

NEMÁM stres. Životem proplouvám s lehkostí bytí. ☺
http://jpeg.cz/i­mages/2017/02/­01/dWuVC.jpg
Ignoruj ji, nenech si ničit zdraví. ☺

quentos

Procházkami a hudbou. Není nad to jít se po práci svižně projít (jít to „rozběhat“), vrátit se domů, otevřít si pivo a pustit si hudbu. Jo a taky pomáhá horká vana s voňavou pěnou. Nejlepší je všechno: nejdřív procházka a pak vana s pivem a hudbou ;{)>

dubraro

Nemůžeš vyjít s podřízeným? Vyhoď ho, od toho jsi šéf.

da ny

Neznám, nemám, možná bych práci vyměnila za jinou, odešla jinam…
Možná je to jen Váš problém, nedostatek sebevědomí, nezdravá ctižádost, obava z konkurence, ze selhání, zodpovědnost a kontrola práce podřízeného…
Pokud by mne to mělo stresovat, vzdala bych se vedoucí funkce (pokud na to „nemám“).
Nikdy jsem nešla a nechodím do práce s očekáváním nějaké nepříjemnosti a s obavou (co zas bude, co vymyslí, provede), jestli mne někdo shodí nebo bude schopnější … (nejistota, nedostatek sebevědomí, zbytečná vztahovačnost, chybí Vám smysl pro humor i ten ironický?).
Chodím do práce s očekáváním příjemného dne v přátelském prostředí a je tomu tak :D
Můžete kolegyni slušně „utří“, vyměnit, vzdát to…
Jsou i záludní lidé, tam je každá rada drahá. Srážka s blbc*m je také nebezpečná. Změnila bych celkový přístup, případně požádala vedení o změnu nebo šla jinam.

majestic

Proč tedy děláš něco, co tě stresuje. Jestli chceš být v životě šťastná, tak přeci dělej něco, co tě baví. Takové lidi jako ty, kteří se živí něčím, co je stresuje, vážně nechápu…

Navíc stresovat se někým, kdo je pod tebou, to už vůbec nechápu. Pokud je mi nesympatický, tak se s ním snad nepatlám, ne?

lota

Vyhnout se stresu z práce nejde asi úplně vždycky, ale věřím, že je to i o tom, jak si to člověk nastaví. Pokud jde o tu podřízenou – tam je to podle mě hlavně o tom nastavení, sebevědomí. Ona chce možná svoji nadřízenou uštvat, vyštípat nebo ji závidí lepší pozici. Ale je na nadřízené, aby se nenechala. DRUZÍ NAD NÁMI NEMAJÍ ŽÁDNOU MOC. JENOM TU, KTEROU JIM SAMI DÁME. To jsem vyčetla tady: http://sladic­ko.cz/sebevedo­mi/ Rozumuju, ale taky se teprve učím, jak se nenechat ostatními vytočit a hlavně, jak pracovat na sobě.

Zdroj: http://sladic­ko.cz/sebevedo­mi/