Ferysek93

Jak se bránit proti nepravdivé obžalobě?

Jak se bránit proti nepravdivé obžalobě
Jak se mám bránit když mi přišla obžaloba od soudu Když jsem byl obžalován spácháním příčinou podle paragrafu 234 odstavec 1 trestního zákoníku tedy neoprávněné opatření padělání a pozměnění platebního prostředku abych vám to ujasnil odcizil jsem jedné slečně její kabelku Když jsem použil násilí proti poškozené které jsem nalezl její peněženku s platební kartou pomocí které jsem se snažil dobít dvakrát kredit telefonu což ale neprošlo No a v obžalobě stojí že jsem kredit si navýšil to však není pravda protože jak říkám Neprošlo to a jsem si s tím stoprocentně jistý Poraďte mi prosím jestli mám podat nějakou obžalobu proti křivému obvinění nebo jak mám dále postupovat a také jakou lhůtu mám na odvolání proti této obžalobě Velice děkuji

Odpovědi
Kepler

http://www.pro­fipravo.cz/in­dex.php?page=ar­ticle&id_cate­gory=178&id_ar­ticle=252315&c­sum=b0aea657
Obávám se ale, že pokud jste sám v této souvislosti trestně stíhán, žaloba na křivé obvinění nebude mít významný efekt.

Dochy

Pokud se nepletu tak to zda k dobití a k platbě kartou došlo je prokazatelné jak z výpisu účtu tak ze záznamů tel. operátora.

Ale trestné je samozřejmě už to, že jste cizí kartu měl v držení bez souhlasu držitelky (pokud zůstanu jen u té karty, ono ošklivých věcí tam bude víc…)

JájsemRaibek

Ono je to dnes tak a hojně se toho využívá.
Ukradneš peněženku a oni ti musí dokázat, že tam bylo více jak 5000Kč, což není zas tak lehké a nebo tam prostě ty prachy nejsou. Potom to není trestný čin, ale přestupek.
Jenže, každý dnes má kartu a tam je to vcelku jedno kolik ses snažil vybrat atd. Prostě ji neoprávněně držíš a to je trestný čin a hotovo.
Jinak se divím, že proti tobě nevznesli obvinění z trestného činu loupeže, když uvádíš, že jsi: cituji " Když jsem použil násilí proti poškozené".

ivzez

Proti obžalobě se – pokud vím – odvolat nedá,
odvolat se podle mne lze až proti rozsudku.

Je-li obžaloba v některém bodě nepřesná nebo
nepravdivá, nic Vám přece nebrání prokázat opak…

Mc Merkurion

… nijak – neměl jsi krást …