Avatar uživatele
anonym

Jak se bránit lidem, kteří říkají, že mají jednoduchý život a jsou spokojení, odmítají novinky?

Dnes jsem potkal člověka, nebrání se technologiím, ale nechce. Přitom technologie zlepšují život (zdravotnictví), usnadňují (roboti ve výrobě), mají i VŠ. Díky tomu lidé pokročili znalostmi a jsou schopni , když to tak nazvu, dělat zázraky.
-
Štve mne, že nadávají na techniku (technologie), ale nepřečtou pitomý manuál, kde to mají napsané.
-
Taky se bráním určitým věcem, ale mám rád novinky, jsou sice drahé, ale úžas co člověk a roboti dokážou.
Doplňuji:
Už jsem myslel, že se tu nikdo nerozčílí, díky za reakce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, iceT, briketka10, gagaga před 3977 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Bránit se lze těžko. Pokud je o soukromý život, je to každého problém, protože kdo nechce pochopit, nepochopí … Jak ale uspějí v zaměstnání? To vědí jen oni a ti, kteří s nimi pracují …Jeden můj kolega neměl rád žádné novoty, nejen v jídle, ale obecně. Vždy reagoval: to já nerad, to jsem nejed ..

Největší překážkou pokroku je pohodlí…

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?aramah, vagra, anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Proboha, před čím se chceš bránit? Před vlastní intolerancí? Před neschopností respektovat práva, svobody a názory druhých?
Právě u dotazu na evakuace jsi prozradil, žes hasič v důchodu, tací mají pomáhat, chránit a umět chápat, nikoliv napadat.či odsuzovat.
Dotaz je absurdně formulován, když je v odborné (a ne v chatovací) rubrice, logiku by spíše měl – „Jak jednat (komunikovat), případně pomoci?“
V dnešním přecivilizovaném a přetechnizovaném světě je čím dále více lidí, kteří touží a realizují návrat k prostému životnímu stylu, k přírodě apod.
Proto se vracejí na vesnice, kupují statky a farmy a utíkají od stresu, honby za mamonem a s tím spojenou degradací lidských hodnot, sobectvím a krutými zákony společenské džungle.
Dopřej jim tu volbu, můžeš jim nabídnout osvětu a radu, ale nemáš žádné právo jim vnucovat tvůj žebříček hodnot, jenž oni třeba oprávněně neuznávají.

Čili to není problém těch lidí, ale tvůj – sám píšeš, že tě to štve, takže je to problém tvého vlastního vnímání a egoismu.
Pamatuji, když se u naší akciovky zaváděly mobily – dost lidí se bránilo, pro ztrátu a omezení soukromí.
Proto byla zavedena netiketa, která stanoví, např. do kdy večer je ještě únosné a slušné obtěžovat nevyžádanými hovory a další pravidla elektronických komunikací.
A přestože je průměr přes 2 mobily na 1 člověka, stále je pár takových, kteří se odmítají podrobit trendům a mobil nemají a odmítají. Pokud vnímají převažující negativa nad výhodami, je to jejich svaté a výsostné právo.
Úspěšný fotograf po létech v Německu a „vyšší společnosti“ dnes provozuje kozí farmu u Horní Plané na lipensku a naprosto nic mu nechybí. – (viz zdroj)
Doplňuji:
http://www.biofarma-slunecna.cz/1_bi­o.html

Zdroj: http://www.biofarma-slunecna.cz/

Upravil/a: anonym

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer, anonym Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa88

A proč se jim bránit? 😁 Dnešní doba nám dovoluje mít libovolný názor :)

Co druhý pohled na věc? Technologie mají spousty negativních vlivů – ne zdraví, mezilidské vztahy a na utváření celé civilizace… Prostě, nic není samospásné :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IQ tykve

Jen si tak vzpomenout na století páry, kdy tyto stoje braly lidem práci a tak to je i dnes při robotizaci a automatizaci. Nejsem proti pokroku, ale .....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Některým lidem dělá problém se adaptovat na relativně rychlý spád vývoje, který je akcelerovaný komerčním úsilím. Nemusí jít nutně o lenochy, či méně inteligentní lidi, jde spíš o pocitový boj, kdy někomu může připadat zbytečné mít stále něco nového, či narušovat zaběhaný konzervativní řád nějakou novotou. Každý svého štěstí strůjce a určitě uznáš, že opravdu není nutné si pořizovat nové věci souběžně s rychlostí, jakou je chrlí výrobci na trh. Možná není úplně vhodné jim něco vnucovat, třeba právě tomu se brání. Možná potřebují jen najít svoji vlastní cestu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

sice jsem příznivcem všech novinek, i když je nemusím vlastnit za každou cenu, ale některé mne už začínají děsit…když si vpomenu na své dětství bez mobilů, počítačů, facebooků a podobných vymožeností, tak zjišťuju, že tohle mládí bylo určitě přínosnější, než mají dnešní děti, které sedí u počítačů, bez mobilu neudělají krok a komunikují převážně virtuálně…my jsme byli každou volnou chvíli venku, objevovali okolní zákoutí, učili se dělat všechno možné a rozvíjeli si přirozeně intelekt..a když se nám něco stalo, museli jsme to vyřešit sami, ne jen zvednout telefon a zavolat „mamííí“ a díky pohybu obezita nehrozila…pořád se říká, jak klesá vzdělanost národa…jasně, že ano…protože dneska své děti učíme pohodlnosti…a bohužel i pohodlnosti v myšlení…(viz. některé otázky tady, když se ptají na něco, které se dají najít za pár vteřin na netu)…my jsme zmizeli na týden na vadnr a nikdo o nás nevěděl, všechny spoje si zjišťovali sami…dneska stačí napsat odkud kam a za pár vteřin je spoj na světě…ukažte nějakému mladému vlakový jízdní řád, ať si naplánuje 300km dlouhý spoj, s několika přestupy…asi by daleko nedojel…takže ano…lékařské roboty operující na dálku, laserové operace a pod. beru jako pokrok…ale jezdící vozítko (ne pro invalidy), které má připojení na net, takže vám najde nebližší kavárnu, zaveze vás tam a ještě se spojí s jinými okolními vozítky a pozve je za vás na to kafe, to fakt ne!…za chíli dopadneme jak lidé ve filmu VALL-I…je mi jasné, že tvá otázka je směřovaná na lidi, co říkají, tohle je ale krám blbý a ani si nepřečtou jak se ovládá…ale to co je v nadpisu otázky mě vyprovokovalo .-)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

Já se jim někdy ani nedivím. Jen si vzpomeňte, jak dopadl registr vozidel. Do dnešní doby s tím jsou potíže a nadále budou. Nebo S-karty. Dalo by se toho ještě vyjmenovat víc. Nedej Bože, aby ve špičkách vypadl na delší dobu proud. To by bylo autohavárií na křižovatkách. A co v nemocnicích? Nemluvím o tom, že se každou chvíli do důležitých serverů někdo nabourá. Co ztráta dat a potažmo peněz z bankovních kont? Ty se jim divíš?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsemtady

Obecne se zadne novote nebranim, cokoliv co usnadnuje at komunikaci, praci, vsechno …
Jen mam takovej zvlastni pocit z budouci umele inteligence a nejspis bych domu nechtel robota pomocnika. Porad se ty stroje muzou pokazit …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Děda Louda

Dovolím si polemizovat s annas. Není právě pohodlí (neřku-li lenost) hnacím motorem pokroku? Samozřejmě zjednodušení a zefektivnění jakékoli činnosti vyžaduje také cílevědomost a úsilí.

před 3978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Děda Louda. Záleží na tom, jakým pohledem se na pohodlí díváte.

Odpověděla jsem v souladu s otázkou – někdo je spokojený s tím, co má, proto odmítá novinky. Nechce si narušit svůj zaběhnutý režim seznamováním se s něčím novým , proto zůstává v ústraní… Proč by si kupoval mobil, když ho celou dobu nepostrádal, proč by platil kartou, když může platit v hotovosti … atd.

Proto vlastní pohodlí či pohodlost brání některým jedincům poznat něco nového, tedy pokrokového…

Z opačného úhlu pohledu máte pravdu. Kdyby jiný neobětoval své pohodlí, nebyl zvídavý, tak bychom neměli … dosaďte si, co chcete … Ale o tomto případu jsem se nezmiňovala.. 🙂

před 3978 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Spíš si myslím, že hnacím motorem pokroku je lidská nespokojenost. Člověk se neustále pachtí za něčím novým, jakmile to získá, dává si nový cíl. Kdyby takhle člověk naprogramován nebyl a spokojil se s tím, co má, tak bychom se nikam nedostali.
Dědo Loudo, zkus si projít všechny odpovědi a zjistíš, že v celkovém kontextu má každá svou pravdu, svou vypovídající hodnotu. Jako celek tvoří výmluvnou odpověď na položený dotaz.

před 3978 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek