klasik50

Jak se bránit?

Jsem od začátku října ( dosud) v neschopnosti a lístek na peníze k 31.10. jsem odevzdal až 7.11. Vím, že peníze dostanu se zpožděním. Nadřízený na mne křičel, že je má povinnost doložit doklady a že jsem porušil pracovní povinnosti. Mám prý počítat s postihem. Má na to právo? Děkuji
Doplňuji:
Takže to je pádný důvod pro rozvázání pracovního poměru – tvrdí mi, že je to hrubé porušení ☹

Nejlepší odpověď
ivzez

I v době pracovní neschopnosti musíte plnit své povinnosti.
Např. omlouvat včas svou nepřítomnost v zaměstnání, dokládat
včas potřebná potvrzení a podklady pro výpočet nemocenské.

Ale řev od nadřízeného si nemusíte nechat líbit. Můžete si
na něj stěžovat jeho nadřízenému nebo vedení/majite­li firmy.

Další odpovědi
Lamalam

Křičet nemusel, ale měl pravdu.