Hucici

Jak rychle vydají pas a kreditku na nové jméno po svatbě?

Dobrý den,
jak rychle ode dne svatby mi úřady vydají nový pas?

14.9 se bereme a 23.10 plánujeme odlet do Asie na 2 měsíce, vracíme se 18.12, kde neplatí blesk pasy s platností 6 měsíců. Pas na staré jméno platí 3 měsíce, takže naše cesta se to doho nevejde. Nicméně, nikdo neví, že budeme sezdáni, takže na staré jméno by cestovat šlo. Nevím jak rychle lze získat oddací list, abych mohla hned potom na pasové? Potom vydání trva 30 dní. Nikdy to není déle?

S kreditkou je to podobné.

Řeším to proto, že nevím, jaké jméno dát na letenky. Kreditka mi končí v říjnu, takže mi to na staré ani nevydají.

Co s tím? Riskuju, že mě nepustí přes hranice a přijdeme tak s manželem o 60 tisíc za letenky…

Musíme posunout datum cesty? Dá se to nějak urychlit? Samozřejmě nechci riskovat…

Děkuji!

Odpovědi
anonym

Pas je běžně do 30 dnů, pokud chceš dříve, tzv. na počkání je tam trojnásobný poplatek (600 Kč), ale je do pár dnů hotov. Kreditku nevím, to si zeptej u své banky.
Doplňuji:
Teď mi došlo, vždyť tam máš mezitím měsíc čas, to vyřídíš v pohodě, ale neotálej po svatbě.

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/37345-jak-si-rychle-vyridit-cestovni-pas/