annas

Jak rozumíte slovům, která pronesl Artur Lundkvist?

„Ten, kdo zabloudí, může omylem objevit nové cesty“.

Myslíte si, že i omyl občas člověku prospěje?

Nejlepší odpověď
iceT

No,ten co zabloudil,se taky mohl k cíli dopracovat jinou cestou,než měl původně v plánu,a třeba ještě pohodlnější,takže omyly mohou být i prospěšné.Jsou myslím i vynálezy,které původně měly být něco jiného…Mám dojem,že zrovna rentgen se takovým omylem zrodil,kdysi jsem viděla nějaký film o autorovi rentgenu,něco se stalo a bylo to.Jen už nevím jak se film jmenoval.

Další odpovědi
dědapetr

Dá se to říct i chybami se člověk učí.

hanulka11

Určitě nikdy není na škodu naučit se něčemu novému .Jen bláhový člověk jde „po vyšlapaných cestách“

vagra

Jakékoliv vybočení ze stereotypu byť by bylo způsobeno omylem, může být poučné!
Řekl bych, že se na hodně vynálezů, přišlo „blouděním“ badatele.
A jakou z něj měli radost.
Později i prospěch !

Dom Tailor

Jak říká „iceT“, některé vynálezy vzniknou opravdovou náhodou, pro mě docela zajímavý příklad je předmět denní potřeby a každý ho už dnes má doma – mikrovlná trouba… Jeden vědec (a teď se omlouvám že neznám jeho jméno) pracoval s mikrovlnými vysílači a zjistil, že se mu v kapse roztekla čokoláda… No a později tomu dal formu trouby a vůbec první věc co v ní „upekl“ byl pop-corn… 🙂

Terryle

Mně se líbí ta story o vynálezu lepacích „připomínacích“ papírků. Nějakej chemik vynalézal nový lepidlo, vynalezl děsnej šunt, co skoro vůbec nedržel… a jak se mu to odlepovalo, uvědomil si, že by se ta nelepivost dala použít jako výhoda :) A proto teď můžu mít polepený celý okolí stolku řvavejma papírkama s tím, co mám udělat…