Jak rozpoznat druh hmyzu podle larvy?

Hledala jsem na netu nějaký "larevní klíč" :D ale bez úpěchu... Doma občas najdu, jak se po stěně prohání docela hbitý růžovo-červený červík resp.nějaká larva. Tenký je ani ne 1mm, dlouhý tak cca 5mm - kdyby byl bílý tak bych si ho asi jen sotva všimla - ale ta narudlá barva je na bílé stěně vidět dobře. Je dost rychlý;, nelupne, když ho zamáčknu; dělá růžovo-červené flíčky (zamáčkávám ho až v kapesníku ;D ); má černou tečku na hlavičce i na zadečku (takže, když je po něm tak vůbec není poznat, kde má hlavu a kde zadeček); tvarem je dost podobný larvám potravního mola (jen je tenší a kratší + to zbarvení). Vyfotila bych ho, ale nemám tak dobrý foťák...tak jsem ho aspoň zkusila nakreslit:

http://www.drawingnow.com/…

(rychlost kreslení zrychlete na 100%). Nevíte někdo, co je to zač nebo aspoň, kde to mohla vyhledat? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další odpovědi:

Zlatý

Podle obrázku nepoznám, tedy tipuji, že půjde o nějakého domácího poddnájemníka, řekl bych z potravin ))
V odkazu bys to měla najít, bude to ale fuška..
http://www.biolib.cz/…

No máme ten samý problém, většinou je nacházým v koupelně kolem pračky, ale i u špižírny na stěně a občas jen tak po zemi. Je to děs, skoro každý den nějaký a za dva měsíce se mi nepodařilo zjistit odkud se berou, nebo v o se případně promnění. Jsme z RD a máme plynosilikátové zdi, tak už přemýšlím jestli nelezou z tvárnic.:(( Vypadají přesně jak popisuje zakladatelka diskuze. Podařilo se vám larvu blíže identifikovat?

Typuji to na obyčejného mola už z hlediska pravděpodobnosti. Jejich larvy jsou obvykle mléčně bílé, poloprůhledné, takže když pozřou cosi barevného, tak se jejich barva mění :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.