Jak říct mamce že chci k tetě?

Jakříct mamce že chci k tetě. Mám tetu je jí něco přes 80 ale mám jí ráda. Ale je mi takové divnéříct mamce: Mami chci jet k tetě do .... nevím je mi to nějak divné. K tetě chi jet hlavně proto že má hodně zvířat. Já zvířata miluji a moc tam chci. Ale nevím jak to říct. Poradíte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mami,můži jet k tetě?

Další odpovědi:

Zlatý

Normálně se zeptej, jestli by jsi mohla jet k tetě, že by jsi chtěla vidět její zvířata.
Jestli má maminka s tetou dobré vztahy, tak Ti to určitě dovolí. :-)

Rozhodně nesouhlasím s tím, abys mamce cokoliv řekla tak, jak to píšeš. Naopak, řekni jí to jasně a hlavně srozumitelně. Pokud chceš jet k tetě, kterou máš ráda, tak nedokážu pochopit, proč se ti to zdá divné. Divné by to mohlo být jen v případě, že jet k tetě je pouze záminka.

Česky.
Třeba - "Mami, už dlouho jsme nenavštívili tetu Josefínu, mohli bychom tam příští týden zajet?".
___
A - ptáš se i, třeba, jestli smíš jít na záchod???
;-D

Bronzový

Předpokládám, že máš na mysli návštěvu. Není to divné, řekni to tak, jak to píšeš. A klidně i s těmi zvířaty.

Bronzový

Řekni to normálně, že chceš jet k tetě. To tam jako pojedeš sama, nebo Tě tam maminka doveze? Samotnou Tě asi nepustí a je třeba, aby měla čas a náladu.
Jedeš tam kvůli tetě nebo kvůli těm zvířatům? Obvykle asi jedeme někam kvůli lidem. Ale jestli uvažuješ, že bys se zvířaty pracovala a máš je ráda, tak bys to mohla také naznačit tak, že se chceš stát třeba veterinářskou, nebo ošetřovatelkou zvířat atd a že při té příležitoti by tě maminka mohla vzít k tetě.

Bronzový

Nejlepší je nechodit okolo horké kaše. Lidi se musí naučit říct si o to co chtějí. Chceš k tetě? tak jdi za mamkou a řekni jí to prostě na rovinu.

ty: Mami ráda bych jela na prázdniny k tetě
máma: proč by jsi tam chtěla jet?
ty: Mám ráda tetu a její zvířátka.

Pokud jsi ještě náctiletá, tak si mamka určitě ráda odpočine od tebe :D nic ve zlém, poznáš až budeš větší.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.