doli

Jak říci dětem o nové partnerce?

Dobrý den,ráda bych se zeptala jak by měl přítel říct dětem o nové partnerce?Je lepší nás nejdříve seznámit s tím,že později řekne,že jsem partnerka nebo je lepší je na to připravit a až se se s tím srovnají nás seznámit?Uvítala bych radu i dětskécho psychologa?Děkuji
Doplňuji:
Děti jsou právě v pubertě.

Nejlepší odpověď
iceT

Hodne zalezi v jakem veku deti jsou,ty mladsi se s tim srovnaji mnohem lepe nez deti v pubertalnim veku.Urcite bude lepsi je pripravit a potom se seznamovat,ale ne si je kupovat nejakymi darky,zkuste si z nich udelat pratele,ne soupere.

Další odpovědi
Toruk

Myslím ,že je dobré se s dětmi skamarádit ještě před vyslovením takové zásadní novinky. Nevidím problém v tom, když z počátku budeš jen „tátova známá“ a když si k nim takto najdeš cestu, bude to super pro všechny strany.

anonym

prece jim to nechtete jen tak oznamit a postavit je pred hotovou vec? to nejde udelat stylem, „tady me mate smirte se s tim“ 🙂 …

Seznamte se, pomalu a bez nasili, jezdede spolu na vylety, bavte se a poznavejte se, zapojte do toho ty deti a ne detske psychology 🙂

Musi vam to seznamovani klapnout jeste minimalne jednou, to nejde odbyt vhodnymi slovy v oznameni … Hodne stesti

Michal

Určitě zajděte za psychologem.Jestli jsou děti v pubertě,nehrajte divadlo,ani jim nelžete .Tato žena bude vaše kamarádka a bude se vám věnovat a pomáhat vám.Tety nechte v minulém století.To je můj názor.Hodně bude záležet na té partnerce,jak se k dětem bude chovat.A bude to chtít čas a trpělivost.Po­čítejte i s nezdarem.(ra­ději)

ellei

Nechte přítele, ať je na to připraví před tím než se uvidíte. A pak buďte milá a přátelská, hlavně ne falešná ťuťuťu tetička nebo naopak „macecha“ co je chce teď hned začít vychovávat. A nechtějte po nich, aby vám říkali mami nebo teto. nejlépe křestním jménem, pokud vám to nevadí. A ještě jedna věc – zkuste se před nimi vyvarovat přílišného mazlení a pusinkování apod. s přítelem, děti to nesnáší dobře. Buďte trpělivá a dejte jim čas aby to strávily:) Hodně štěstí!:)

Zdroj: vlastní zkušenost z pozice dítěte:)