Jak psát recenzi na odbornou knihu?

Existují nějaké body (náležitosti)re­cenze, které je nutné dodržet aby se vůbec o recenzi jednalo?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jak ale napsat dobrou recenzi?
V následujících bodech najdete pár užitečných rad.

1.Do názvu článku napište název knihy a jméno autora.
2.Pokud není autor notoricky známý, můžete poskytnout stručnou informaci o jeho odbornosti, zaměření, či o jeho působnosti.
3.Stručně a jasně napište, co je hlavním tématem knihy, čím se zabývá a jak se tím zabývá – např. je-li spíše teoretická a k zamyšlení, či obsahuje-li praktické rady a návody.
4.Uveďte, pro jakou cílovou skupinu je kniha psaná – zaměření či sportovní disciplína bývá většinou jasná – ale vezme si z textu něco začátečník nebo je požadováno hlubší proniknutí do problematiky?
5.Je vhodné ukázat, jak je kniha rozdělena na kapitoly či podtémata, díky čemuž lze posoudit její logiku a přehlednost, a také uvést, zda obsahuje fotografie či kresby, které vhodně doplňují text a pomáhají jej správně pochopit.
6.Zapojte i vlastní názor na knihu, nezapomeňte jej ale zřetelně oddělit od názorů autora. Zhodnoťte, pokud chcete, co se vám na knize líbí, co vás zaujalo a co naopak postrádáte nebo v čem jsou informace nedostačující.
7.Vaše myšlenky shrňte do krátkého smysluplného závěru.
8.Vždy si po sobě text ještě jednou přečtěte (a nejlépe s časovým odstupem.

Zdroj: http://www.equ­ichannel.cz/jak-napsat-recenzi