Jak přišel Yellowstonský národní park ke svému názvu?

Yellow stone je žlutý kámen po přeložení do čestiny. Má to souvislost?

Obr.: https://pixaba­y.com/cs/%C5%­99eka-yellowstonsk%C3%BD-n%C3%A1rodn%C3%AD-park-226657/

Nejlepší odpověď
Kepler

Já jsem se zkraje domníval, že je to podle výskytu síry, která je charakteristická pro geotermálně aktivní oblasti, ale Drap má pravdu, kouknul jsem do wiki:

"Park se nachází na horním toku Yellowstonské řeky, podle níž je pojmenován. Samotnou řeku pojmenovali ke konci 18. století francouzští trapeři „Roche Jaune“ (francouzsky doslova „žlutá skála“), což je pravděpodobně překlad mandanského názvu „Mi tsi a-da-zi“ (doslova „Rock Yellow River,“ tedy doslova „řeky Žluté skály“). Američtí trapeři později přeložili francouzský název do angličtiny jako „Yellow Stone.“ Ačkoliv se obecně předpokládá, že řeka získala svůj název po žlutě zbarvených skal v Yellowstonském Grand Canyonu, původ názvu domorodých Američanů není jasný.

Další odpovědi
Drap

Ano. Myslím že má. Je to podle stejnojmenné řeky, která celým parkem protéká. V té jsou kameny v některých částech zabarveny do žluta.