KubikS7

Jak přilákat motýli k pozorování ? Jsou nějáké zaručené finty ?

Nejlepší odpověď
beer

Ta komule je dobrý tip a je jich dokonce více druhů. Pro motýly jsou opravdu atraktivní, ale nejenom ony. Pokud je zahrádka z hlediska květů co nejpestřejší, vždy láká motýly.
Většinou se ale musí za motýly chodit do jejich přirozených biotopů. Na zahrádce vždy budou v závislosti od lokality jen určité druhy, ale větší počet jedinců.
Entomologie

Další odpovědi
atriplex

Na zahradu si nasaďte rostlinu jménem Komule davidova. Její květy lákají motýly se širokého okolí.

ClaudinQaXxX

prostě si najděte nějakou barevnou rostlinu-třeba bez, a čekejte na ně. nebo si ulovte housenku a pak ji sledujte. jinak vám motýl na bidýlko asi sám nepřiletí.