tori

Jak prijit na polomer?

Napr. Mam 2 kulicka a vzdalenost mezi stredy je 5 cm. Lze z teto situace nejak odvodit polomer?
Doplňuji:
A otaceji se rovnomerne

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, poloměr/y kuliček nelze odvodit…
Jediné, co platí jistě (jsou-li kuličky v témže prostoru) je, že r1 + r2 ≤ 5 cm …

K Doplnění: Ať se otáčejí nebo neotáčejí, to je v tomto kontextu zcela fuk..

Další odpovědi
Hykam

Pokud jsou těsně u sebe, tak ano, pokud ne a neznáš jejich vzdálenost od sebe, tak ne.
Otáčení na to nemá žádný vliv.
Doplňuji:
Jenom ještě doplním, že obě kuličky by musely mít stejnou velikost.

klumprt

Poloměr je 2,5 cm presne

mosoj

Poloměr čeho ? Kuliček nezjistíš a jinak halt vydělíš dvěma.