Sorbík

Jak vypočítám výšku válce, když povrch je 207 cm2 a poloměr má délku 3cm? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Sorbíku, tak po pořádku – nejsme školní web. Ty máš spočítat úlohu. Znáš povrch a měl bys vědět, jak se vypočítá (vzoreček). Znáš poloměr. Spočítáš si tedy snadno plochu podstavy, čila dna. Odečteš ji od celkového povrchu. Potom musíš spočítat další rozměry, které potřebuješ zjistit.
Pro příště si zkus představit, co vlastně před sebou máš a co musíš vypočítat. Někdy pomůže si geometrický tvar načrtnout.

Další odpovědi
Alesh

Je takový problém najít na netu vzorec pro povrch válce, příp. si ho sám odvodit a pak do něj dosadit známé údaje a výšku vypočíst?