Avatar uživatele
Saurus

Jak přežít tahle horka v panelákovém bytě?

Vy, co bydlíte v paneláku, to určitě znáte. Venku 30 stupňů a doma dvakrát tolik. V noci se nedá spát, lije z vás pot a klimatizace je pro vás příliš drahá záležitost… Jak jinak si v tomhle počasí pomoci? Četla jsem, že pomáhá napuštěná vana nebo umyvadlo studenou vodou, ta pak vzduch ochlazuje – ale jsem doma s malými dětmi a nechat někde napuštěnou vodu, akorát bych riskovala že se mi v tom někdo utopí… Já to mám ještě těžší v tom, že jsem těhotná a bydlíme v nejvyšším patře pod střechou, která není nijak odizolována a okna máme orientovaná na jihozápad… Nejlíp je tu k ránu, večer už tu ale máme dokonalou saunu a z těch probdělých nocí jsem už dost vyřízená… Díky za rady a tipy!
Doplňuji:
Jasně, pro někoho není problém těch pár tisíc na klimatizaci našetřit, ale já se svým příjmem 3800,– (rodičovská) asi těžko někdy na něco našetřím, manžel co vydělá, z toho zaplatí všechny nevyhnutelné platby a nezbyde nám NIC, ani rezerva – bohužel, dnešní doba rodinám s dětmi nepřeje… Takže na klimatizaci jednoduše nemáme, a navíc nejpozději příští rok se – konečně – stěhujeme do staršího baráku kde bude i přes léto hezky příjemný chládek, takže investovat do tady tohoto bytu pro nás nemá význam. Potřebuji tady akorát přežít ještě tohle léto a s tím břichem jsou pro mě tyto poslední tropické dny prostě nekonečné… Větrák máme, jede pořád naplno ale vůbec to nepomáhá… Ještě není ani poledne a je to tady jak v sauně. Jdu vyzkoušet další vaše tipy, snad mi něco pomůže! Díky!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? koza, chudst, anonym, kosaaaak před 4626 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
salsa verde

Ano plně chápu to co prožíváte protože i já jsem byla před nedávnem v podobné situaci a bohužel jsem zjistila že nepomůže NIC. Takže jsem se prostě v době takových veder vydala bydlet na někoik dní k rodičům kde jsme si zalezli pod stromy za chalupu do stínu. A ještě něco-možná se budete smát- ale měla jsem i takové stavy kdy mi bylo fakt na padnutí takže sedla jsem do auta, zajela do teska a šla jsem se procházet mezi chlaďáky 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Kousek pod vami Baghira krasne pridal tabulku s klimatizaci. Neni to az tak strasne drahe , jak to byvalo drive. Zkuste se na to podivat. Na podzim se vetsinou zlevnuji. Stalo by za to zkusit nasetrit , hlavne , kdyz jste v pudnim byte…
nebo alespon vetracek , davat si za krk ve dne mokry rucnik … ☹ -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

co v panelákovém bytě!

já musím do práce (na odpolední) – je tam kolem 60 °C – a vedení firmy o přerušení provozu nechce ani slyšet.
Klíma samozřejmě žádná (ani posr..ej ventilátor, vzduch se ani nehne).

Zlatej panelák.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Souhlasim, klimatizace je drazsi zalezitost, ale vetrak urcite ne. Za tisicovku sezenete a rozhodne ho vyuzijete. Ja ho zkusil, kdyz byla v Tescu nejaka akce, za 300,– – jsem zvedav, jak dlouho vydrzi (je od Polaku). Ale rozhodne si ho nemuzu vynachvalit, bezi temer porad ve dne i v noci. A je to proste uzasne, nemam problem s tim ho nechavat foukat na sebe, nejsem nemocny a rozhodne doporucuji. Jakmile doslouzi, hodlam si koupit kvalitni. A pokud je klimatizace draha, doporucil bych totez, co -iv-: nasetrete si na ni. Kupte si ji po lete, kdy budou slevy. Dalsich X let ji urcite v lete jeste rada vyuzijete. (Samozrejme mam na mysli tu prenosnou a ne vestavenou; prenosne a kvalitnejsi se pohybuji tusim od tech 7 tisic vyse, pokud si to dobre pamatuji.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

nechám zatažený rolety, ráno si zacvičim (tim se dost vypotim), pak dám ledovou sprchu (tim se trochu adaptuju na okolní podmínky) a v poledne koktejl z tropickýho ovoce (banány, kiwi atd. ochlazujou tělo)… a je mi celkem dobře :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

mam delenou klimatizaci od Samsungu v panelaku 7 let a uz tehdy stala myslim asi 12 tisic a asi 3t. montaz. Zase tak drahe to neni a vychladi cely byt a to si jeste v kuchyni muzu pect babovku. Drive jsem se chodil i nekolikrat za noc sprchovat.
Prenosnou klimacku nedoporucuji, kazdy kdo ji ma spise nadava a nekteri uz zainvestovali tez do delene. Prenosna huci, nebot kompresor a cele zarizeni je ve vnitrni jednotce (u delene je venku) a horky vzduch, ktery odvadi hadici ven, se musi nekde zpet do bytu nasat. Vakuum si z bytu neudelate. Nasajete tedy z venku zase teply. Tudiz ucinnost je mensi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
koza

někde jsem četla -před větrák dát misku s ledem a bude prý foukat hezký chládek .Ale jen jsem to četla 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Jo, klimoša v tom hicu může být dobrá věc ale jaký má el.příkon tedy spotřebu energie (W) ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1834 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2292 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek