Martina S.

Jak převézt ornou půdu na zahradu?

V místě kde máme zahradu dělají územní plán a chtěli by jsme aby byla zahrnuta do územního plánu aby se tam v budoucnu dalo stavět. Na katastrálním území je pozemek vedený jako orná půda a prý by to bylo lepší převézt na zahradu když je to léta jako zahrada využívané. Na stavebním úřadě nám ale tvrdí že jde převézt ornou půdu na zahradu jen do velikosti pozemku 0,25 hektaru podle nového stavebního zákona když to není v zastavěném území. Existuje takový zákon? A jak mám vůbec postupovat když bych chtěla pozemek převézt? Kde se to dělá? Pozemek je oplocený a má velikost 40 arů.

Nejlepší odpověď
Gwen

Jak Vám lidé mají odpovědět, když se ptáte jako hotentot? Chcete „převézt“ ornici, což znamená naložit zeminu na valník a odvézt ji někam jinam na zahradu.
Jenomže, jak koukám, Vy požadujete změnu typu pozemku, tedy PŘEVÉST typ „orná půda“ na typ „zahrada“. To by mělo jít. Proč se ale na přesný postup ptáte tady a nezeptáte se raději na Katastrálním úřadě, kde Vám to ochotně vysvětlí? Možná budete muset oslovit i Pozemkový fond či Ministerstvo zemědělství ČR, ale každopádně by Vám to měla zodpovědět nějaká instituce, která o tom rozhoduje. A už si nepleťte převedení a převezení, jinak převezete leda tak sama sebe.