Savier

Jak přestat vidět lidi jako bytost, která jen ničí tuhle planetu?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Lidé v různých kulturách žijí, jak umí. Poprvé v historii lidstva se zde prosazuje ideologie proti lidstvu a ve prospěch anonymní planety. To je novina. Vždycky byl dosud člověk na prvním místě. Teď se z něj dělá nepřítel.

Další odpovědi
Filip84

Přestat se na svět a lidi dívat přes černobílý filtr, něco, jako v dystopii románu Lois Ann Lowry The Giver.

Přečti si to, třeba Ti to dojde! 😃

A možná, že Tě bude více inspirovat Kino: https://www.csfd­.cz/film/238053-darce/prehled/

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/The_Giver

Rokio

Narozdíl od Filipa nebudu psát sprostě a budu filozofovat na nižší úrovni (psedofilozofo­vání).

Člověk je tvor vynalézavý a líný, takže si „pouze“ upravuje životní prostředí ve svůj prospěch.

Všechna zvířata se přizpůsobují okolí. Homo sapiens sapiens naopak okolí přizpůsobuje sobě.

Přitom však páchá škody na přírodě.

Kelt

Stačí změnit názor a přesvědčeni.

led

Jednoducho! Nesledujte médiá. Potom budete lepšie spať, nebudú vás strašiť sny o zániku… (tu si vložte všetko podľa svojho antigusta) Ľudia sú… jednoducho, sú to ľudia aj so svojimi kladnými aj zápornými stránkami.

Savier

led: Dobrý nápad. Děkuji.

Pepa25

Ametyst: zase „SE dělá“ a „SE prosazuje“? Když s něčím nesouhlasíte, tak prosím aspoň řekněte KDO a CO říká. Ach jo …

Filip84

Pepa: Ztrácíš čas! 😅 Ale klidně si ho ztrácej – víš co … 😅

Filip84

Přestaň řešit „velký věci“ – víš co! 👌 Beztak tomu hovno rozumíš. Beztak to hovno změníš. Akorát máš z toho, potom, 🤪 hlavu. Třeba pak budeš i méně chlastat! 😅 Protože – sorry – Ty si zavdáš patnáct panáků před pívem, já to nevypiju, pomalu, ani za rok! 😅😅

Chceš změnit svět? Fajn: měň ho, skutky! Vem si jednoho psa z útulku. Nemůžeš si vzít psa z útulku? Nevadí: kup jim granule. Dej jim příspěvek a odečti si ho z daní. Vadí Ti, že umíraj v Africe děti na následky hladovění a neodstatku lékařský péče? Přispěj na Lékaře bez hranic.

Máš 100+1 možností, jak tento svět změnit k lepšímu. Stačí jenom chtít a dělat to, na co stačíš, a co opravdu a skutečně (nestranně) pomáhá.

Žádná věda v tom není! 😃👌