veveve

Jak přeložit slovo affordances?

Potřebuji přeložit souvětí: Juul states that video games generally depend on clearly defined, easy to understand rules; also, rules are both limitations and affordances in video games.
Chápu co je tím myšleno, ale nějak nenalézám vhodný překlad pro slovo affordances. Nevíte někdo? Budu ráda za radu. Děkuji

Odpovědi
ivzez

možnost, šance, zisk …

https://books­.google.cz/bo­oks?id=s14bDA­AAQBAJ&pg=PA4&l­pg=PA4&dq=Juul+sta­tes+that+vide­o+games+genera­lly+depend+on+cle­arly+defined,+e­asy+to+understan­d+rules;+also,+ru­les+are+both+li­mitations+and+af­fordances+in+vi­deo+games.&sou­rce=bl&ots=a_YV­h2D0XX&sig=Jom­bEqoEQzx3tV840Tkkd­WcWvi4&hl=cs&sa=X&ved=0a­hUKEwi5wMGywtnWAh­VJIpoKHSU2CRoQ6A­EIFDAA