Lublan

Jak překonat tyto vlastnosti?

Zdravím. V osobním životě mě provádí to, že jsem neprůbojný, držím se zpátky a jsem spíše nemluvný, což mě trápí zase v pracovním životě. Oslovit třeba ženu, která se mi líbí pro mě představuje něco nemožného. Prosím o rady, jak tento „handicap“ překonat.

Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Možná by vám pomohl psycholog.

Nemusí jít totiž o neprůbojnost, ale o sociální fobii. Je vidět, že si uvědomujete, že je u vás něco špatně. Necítíte se zřejmě ani dobře mezi lidmi. Není nutné komunikovat, ale pokud máte nepříjemný pocit, není to asi neprůbojnost.

Sociální fobie i neprůbojnost mají většinou nějaký psychický základ, ten je třeba odstranit a možná bude po problému.

Někdy třeba stačí začít se stýkat s jinými lidmi, než které znáte ze zaměstnání, někdy i ze školy. Pak jste i ostýchavý, když chcete oslovit ženu. Musíte sám chtít, když nejde o život, dá se mnoho změnit.

Přečtěte si článek od Barbory Mikyskové a její rady, čeho byste se měl vyvarovat a nad čím se zamyslet.
http://dreamli­fe.cz/poctivost-a-laskavost/

Další odpovědi
sesednizkola

Už se to tady řešilo několikrát. Je to bohužel problém většiny mužů, protože život v ČR je posledních pár desetiletí velmi snadný. Každý má právo na všechno, ve škole „hlavně aby to kakánka bavilo“, nikdo nesmí nikomu nic říct, mladý člověk dostane všechno na zlatém podnose a nemá ani příležitost se trošku s životem poprat, říct si o to co chce.

Pak člověk vyčkává, stydí se jít i nakoupit a ženská je pro něj nedosažitelný svatý grál. Podívej se třeba do Ruska. Holky neustále nalíčené, hubené, krásné. Protože jinak by si jich chlap ani nevšiml. Tam život není pohádkový svět a pro pasivní lidi tam není moc místo. To jen tady se chlap bojí oslovit ženu a dělá z ní něco nedosažitelného. Spousta žen u nás tloustne, nelíčí se, kašle na sebe, protože se vždy najde halda zoufalých chlapů co jí budou podlézat.

Takže se budu opakovat, ale nemůžu jinak. Cestu ven najdeš v odkazu.

Zdroj: www.streetgame.cz

nyjono

No, … znám pár lidí, kteří byli neprůbojní, styděli se mluvit na veřejnosti nebo někoho oslovit. Už to tak není.
Lidi se sdružují v různých důvodů. Někdo chce vydělat peníze, jiný potřebuje vědět, jak posílit pozici v zaměstnání a další hledá stejně naladěné lidi. Jen jde o to, zapojit se do té správné skupiny, kde funguje leadership.
Kurz svádění možná funguje, ovšem taky jde o to, jaký vztah hledáš.
Takže asi tak.

dejavu

Musíš se rozhodnout, jestli se budeš snažit to přeprat a půjdeš tomu naproti, nebo se budeš věčně před tím skrývat a vyhýbat se tomu. Věřím, že si vybereš 2. možnost, když se ptáš na to jak, a to se mi líbí a fandím ti.
Bohužel, dnešní lidi se před komunikačními dovednostmi často skrývají. V době, kdy by se měli sociálně otužovat a bavit se spolu, prosedí před počítači, pak se proberou, zjistí, že jim živí lidé chybí, najdou si pro sebe nějakou diagnózu, do které se zahalí jako do omluvy, proč to nezvládají (sociofobie, introverze, dokonce se někteří samodiagnostici vymlouvají i na Aspergera ap.) a to vede k pocitu, že se s tím nic nedá dělat, je to přece nemoc a vykašlou se na to úplně.
Jenže s těmito dovednostmi je to jako se svaly, které necvičíš, zakrňují. Jediné, co se s tím dá dělat, je zatnout zuby a prostě to stále procvičovat mezi lidmi. Všímat si ostatních, jak to dělají, nehroutit se z odmítnutí od holky, kterou oslovíš. To je úplně normální, že ze 100 se chytne třeba jen jedna, tohle je hodně o tom, jak vypadáš, když se holce líbíš, tak je skoro jedno, co říkáš.
Máš i spoustu tutoriálů, jak na seznamování na ulici a balení holek na youtube. Můžeš zkusit seznamovací aktivní víkendy pro nezadané, jsou na to i servery, kt. pořádají různé výlety – např. https://www.spo­lecneaktivity­.cz/ nebo Prázdninovou školu Lipnice ap. nebo spolucestování. Když zadáš do google spolucestování, najdeš spoustu serverů, kde jednotlivci i party hledají další cestovatele ke společnému cestování, stačí si vybrat nebo si tam sám zadat inzerát.
Najdi si koníček, kde by ses s holkami seznamoval a nějak s nimi kooperoval. Když budete společně hrát volejbal, jezdit na vodě, na koni, cvičit psy ap., vždy se snáze komunikuje o něčem situačním, než se křečovitě snažit tahat si seznamovací fráze z paty. Taky tam můžeš oslnit tím, jakou máš povahu, co dovedeš ap., než nějakými řečmi, holky tam mají možnost tě poznat.
Pokud to nezvládáš, zkus aspoň seznamovací inzerát, udělat si profil třeba na lidé.cz nebo na štěstí.cz nebo jinde, dát tam hezkou fotku, kde se usmíváš a nějak zaujmout popisem.
Zkus cokoliv, nejraději vše a nevzdávej to a nehruť se. Postupně se sociálně oboucháš a nebude to tak bolet, to si člověk musí odtrpět a zocelit se. Příroda je nemilosrdná a tohle je zatěžkávací zkouška, kde jsou připuštěni k rozmnožování jen ti, kteří to vydrží. Hodně štěstí. :)

Kelt

Všechny reakce děláme proto, že jsme si na ně zvykli. Děláme je jaksi automaticky, podvědomě, ale vše se dá naučit. Chce to trénink.