Amie

Jaká je intelektuálka a jaký k ní mají muži vztah?

Jeden můj kamarád mě označil za intelektuálku. Možná má pravdu, ale přece by mě zajímalo čím tak vyniká a jaký k ní mají muži vztah (četla jsem že není nikterak přitažlivý)

Nejlepší odpověď
Syd

No, neintelektuální muže ošklivá intelektuálka skutečně nepřitahuje, na druhou stranu intelektuál se nespokojí s „blbou blondýnou“, takže ono se nedá říct, že by víc rozumu muselo znamenat míň obliby u druhýho pohlaví obecně.
Nicméně to ve mně budí dojem, že pořádně neznáš význam toho slova, a tak radši přikládám tyto odkazy:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=inte­lektu%E1l&typ_h­ledani=prefix
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=inte­lek
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­telektu%C3%A1l

Další odpovědi
michael69

„Intelektuálka“ je vzdělaná spíše přemýšlivá trochu i tím pádem introvertní žena.Na muže působí proto chladněji.Ale jen na určité.Některé muže naopak přitahuje.V zásadě lze říci,že taková žena není žádný hlupák a z toho mají někteří muži „vítr“,protože mají strach,že by je mohla něčím překonat a oni by ztratili kontrolu na situací.„Inte­lektuálka“ není pro každého.Vydrží s ní jen inteligentní a zralí muži. :)

RQLM

obecne vzato nejsou intelektualky nic moc, ale zalezi to strasne moc i na celkove osobnosti…
znam intelektualky, ktere se snazi byt zaroven pro chlapi nepristupne a a tim jsou vlastne desne pritazlive 🙂 mnohem vic nez ty laciny co „daji kazdymu“ 🙂

Damiana

Ono také jde o to, jestli dotyčný muž vůbec ví, kdo to intelektuálka je. Některý toto „označení“ používá zásadně hanlivě.
Nevidí ženu se zájmem o vzdělávání se, hloubavou a zamyšlenou, ne lehce dostupnou, znající svou úroveň, s tajemným šarmem – ale domýšlivou „nánu“, která ho nechce, ohrnuje nos nad tím, jak daleko doplivne (v lepším případě!), „nedá“ pivo na ex a nechichotá se dvojsmyslným narážkám.
Od takového muže by byla nálepka intelektuálky vlastně poklonou.

Pokud si je ale pravého významu slova vědom a uznává jej, dává ti vlastně najevo, že si tě cení.

IK

Myslím že chtěl jen říct že moc přemýšlíš. Obvykle to neznamená nic víc než že by rád byl on koho budeš poslouchat a pěkně obdivně mlčet.
Nemusíš se tím nijak trápit 🙂

Conchus

Význam slova najdeš ve slovníku cizích slov. Jako intelektuálka to přece umíš. Ale možná, že se tvůj přítel spletl a chtěl se vlichotit. Nic si z toho nedělej, inlektuálové vedou zcela normální život.

Tata

Mezi muži stále přežívá pud pána rodu(lovce), ke kterému musí žena obdivně vzhlížet a obdivovat jeho chytrost, obratnost, mužnost a sílu. Tento pud je o to silnější čím nižší intelekt má muž k dispozici a představa, že ho žena v něčem předčí je hrozná rána jeho egu. Jako vzdělaná žena by jste měla poznat zda z muže mluví strach o svou nadřazenost, nebo uznání vás samé, takové jaká jste. Nevím tedy zda by jste neměla přehodnotit své vnitřní hodnocení této osoby z kamaráda na známého.