Avatar uživatele
Amie

Jaká je intelektuálka a jaký k ní mají muži vztah?

Jeden můj kamarád mě označil za intelektuálku. Možná má pravdu, ale přece by mě zajímalo čím tak vyniká a jaký k ní mají muži vztah (četla jsem že není nikterak přitažlivý)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, briketka10 před 4426 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Syd

No, neintelektuální muže ošklivá intelektuálka skutečně nepřitahuje, na druhou stranu intelektuál se nespokojí s „blbou blondýnou“, takže ono se nedá říct, že by víc rozumu muselo znamenat míň obliby u druhýho pohlaví obecně.
Nicméně to ve mně budí dojem, že pořádně neznáš význam toho slova, a tak radši přikládám tyto odkazy:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=inte­lektu%E1l&typ_h­ledani=prefix
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=inte­lek
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­telektu%C3%A1l

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
michael69

„Intelektuálka“ je vzdělaná spíše přemýšlivá trochu i tím pádem introvertní žena.Na muže působí proto chladněji.Ale jen na určité.Některé muže naopak přitahuje.V zásadě lze říci,že taková žena není žádný hlupák a z toho mají někteří muži „vítr“,protože mají strach,že by je mohla něčím překonat a oni by ztratili kontrolu na situací.„Inte­lektuálka“ není pro každého.Vydrží s ní jen inteligentní a zralí muži. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RQLM

obecne vzato nejsou intelektualky nic moc, ale zalezi to strasne moc i na celkove osobnosti…
znam intelektualky, ktere se snazi byt zaroven pro chlapi nepristupne a a tim jsou vlastne desne pritazlive 🙂 mnohem vic nez ty laciny co „daji kazdymu“ 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ono také jde o to, jestli dotyčný muž vůbec ví, kdo to intelektuálka je. Některý toto „označení“ používá zásadně hanlivě.
Nevidí ženu se zájmem o vzdělávání se, hloubavou a zamyšlenou, ne lehce dostupnou, znající svou úroveň, s tajemným šarmem – ale domýšlivou „nánu“, která ho nechce, ohrnuje nos nad tím, jak daleko doplivne (v lepším případě!), „nedá“ pivo na ex a nechichotá se dvojsmyslným narážkám.
Od takového muže by byla nálepka intelektuálky vlastně poklonou.

Pokud si je ale pravého významu slova vědom a uznává jej, dává ti vlastně najevo, že si tě cení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Myslím že chtěl jen říct že moc přemýšlíš. Obvykle to neznamená nic víc než že by rád byl on koho budeš poslouchat a pěkně obdivně mlčet.
Nemusíš se tím nijak trápit 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Význam slova najdeš ve slovníku cizích slov. Jako intelektuálka to přece umíš. Ale možná, že se tvůj přítel spletl a chtěl se vlichotit. Nic si z toho nedělej, inlektuálové vedou zcela normální život.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tata

Mezi muži stále přežívá pud pána rodu(lovce), ke kterému musí žena obdivně vzhlížet a obdivovat jeho chytrost, obratnost, mužnost a sílu. Tento pud je o to silnější čím nižší intelekt má muž k dispozici a představa, že ho žena v něčem předčí je hrozná rána jeho egu. Jako vzdělaná žena by jste měla poznat zda z muže mluví strach o svou nadřazenost, nebo uznání vás samé, takové jaká jste. Nevím tedy zda by jste neměla přehodnotit své vnitřní hodnocení této osoby z kamaráda na známého.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek