Mikiv

Jak přehrávat video natočené foťákem přes dvd recorder v televizi?

Mám na foťáku natočené video v Motion JPEG a po stažení do počítače a vypálení na dvd disk se nepřehraje vypálené video přes dvd recorder. Jakým konvektorem nebo způsobem změnit video tak, aby se přehrávalo přes dvd recorder do televize.
Doplňuji:
Do avi jsme to dali ale stejně to nešlo skusím ještě tu druhou variantu. zatím díky za radu. Jo a v počítači to jde v každým formátu problém je z DVD do televize.

Nejlepší odpověď
SeptikB

Tak já převezmu roli toho ajťáka 😉

Video je ve formátu MJPEG, ty ho potřebuješ dostat aspoň do AVI, a z AVI do DVD formátu a ten potom vypálit. Náhodně doporučený program k prvnímu převodu:

http://www.ojo­soft.com/how-to-convert/mjpeg-to-avi-converter.html

Náhodně doporučený program k druhému převodu (a možná i vypálení):

http://www.vso-software.fr/pro­ducts/convert_x_to_dvd/

Doplňuji:
Pokud nejde avi, zkuste:

  1. zjistit, jestli váš DVD přehrávač podporuje kodeky (DivX, atd.) a případně to vypálit jako MPEG apod.
  2. Vypálit to ve formátu pro DVD (např. pomocí Nero, aby to nebylo *AVI ale *IFO atd.)

Další odpovědi
Děda Louda

Nejjednodušší, i když asi ne nejkomfortnější způsob: Z foťáku do PC → v PC do Movie Makeru → dále do DVD Makeru a vypálit. To už by měl pobrat libovolný DVD přehrávač včetně toho integrovaného v TV.
V případě nechutenství k původnímu formátu použij ke konverzi Format Factory.
Ten si stáhni (pokud už ho nemáš), W-Movie Maker i W-DVD Maker jsou součástí Windows, takže vše je k použití zdarma.

pusinka50

On ti tu nějaký „ajťák“ odpoví, mě jen napadlo, jestli ti funguje vypalovačka, zkusil jsi vypálené dvd přehrát v PC?

Mikiv

Díval jsem se do návodu píšou že přehrává video soubory DivX.