Pauka9

Jak předejít akné při menstruaci?

Vždy se mi v tomto období akné šíleně zhorší, tak mi prosím někdo poraďte… Děkuji předem za odpověď
PS.: hormonální antikoncepci nechci používat kvůli vedlejším účinkům (tloustnutí)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jestli někdo ví jak, tak zaslouží Nobelovku. V tomto období ho mívají i ženské, které jinak akné nemají. Tomuhle se neubráníš.

Další odpovědi
iceT

Že se po HA tloustne už dávno není pravda,to platilo tak před dvaceti lety.Dnes je na trhu takové množství preparátů,stačí se zeptat svého gynegologa.Ten by ti měl HA vybrat,popřípadě doporučit.

Damiana

To je bohužel hormonální záležitost a jen stěží se zvýšenému estrogenovému řádění vyhneš. Chce to podporovat mikrocirkulaci pleti dlouhodobě. Vyzkoušej pravidelné saunování – pokožka se rychleji čistí a zbavuje se toxinů, které ucpávají póry, zařaď do jídelníčku více čerstvé stravy (ale pozor na alergii). Před menstruací se vyhýbej čokoládě, kořeněným jídlům, sladkostem – kouření a alkohol snad zdůrazňovat nemusím. Při PMS si udělej čistící masku (nejlépe s obsahem jílu). Používej neparfémované kosmetické přípravky bez obsahu alkoholu – nejlépe z lékárny. Držím palce. 🙂