Konan-Pain

Jak poznat, že je potřeba praseti zastřihnout kopyta?

Doplňuji:
Ani když je trvale doma a ven se chodí jen napást a projít?

Nejlepší odpověď
anonym

Jak to poznáš? Když bude mít paznehty ve tvaru lyží. 🙂

Doplňuji:
Prasata nemají kopyta, ale paznehty (event.špárky) a při běžném ustájení se ošetřují 2×ročně, pokud se při pravidelných kontrolách a péči neobjeví nějaký problém.
Pokud tvoje prasátko nemá dostatek pohybu v přirozených podmínkách a ještě
k tomu nemá standardní ustájení, ve kterém by docházelo k přirozenému opotřebení paznehtů, zeptej se přímo nějakých takových chovatelů na poradně www.ifauna.cz

Další odpovědi
Braník

vepřům se většinou kopýtka nezastřihují,stří­hání kopyt se dělá většinou u skotu ,koz a ovcí a koní
Doplňuji:
Pokud je doma,tak samozřejmě ano,jelikož si kopýtka těžko ošoupe o plovoucí podlahu nebo lino.