Jak poznat bronz od mosazi?

Mám bedničku tyčí, u kterých si nejsem jistý, jestli se jedná o bronz nebo mosaz. Mám srovnání, přesto to není vždy zřejmé. Mosaz mám žlutou, měď načervenalou, ale část z toho je někde mezi, a ještě různých odstínů. Výkupní cena bronzu a mosazi se dost liší a nechtěl bych spoléhat na výkupní personál - z pochopitelných důvodů.
Poradí někdo? Pomůže, když postnu foto? Pokud ano, s bleskem nebo bez?
Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Podle fotky se to rozhodně nepozná. Mosazí i bronzů existuje ohromné množství druhů a jejich spolehlivé určení je možné pouze v laboratoři.

Další odpovědi:

Bronzový

Předpokládám, že víš, že se broz a mosaz liší chemickým složením a možná i hustotou a jinými parametry. Posuzuj to jako ekonom - srovnej si výkupní cenu za bronz a za mosaz, kolik toho máš a mohl bys získat, kdybys to prodal jak nejhůř to jde, (že by ti účtovali to levnější zboží) a kolik stojí zkouška. Fotky neposílej, raději si najdi nějaké parametry, které si můžeš proměřit.

Diskuze k otázce

Marek Hlaváč

Díky za odpovědi. Spočítat si to samozřejmě dokážu, laboratoř nemá smysl, protože je to hodně kusů, jen málo je jich shodných a kdybych to měl testovat, tak prodělám kalhoty :). Našel jsem na netu ještě nějaké orientační postupy (vrtání a tvar odpadu, sirná játra...), tak uvidím. Každopádně díky za tipy.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 861
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.