Aditour

Jak poznám zlomenou nebo nalomenou nohu?

Ahoj, dneska jsem sletěla na schodech a pořádně do nohy o ostrý schod. Hned mě to místo opuchlo a strašně to bolí, nemůžu ji ani pokrčit. Budu s tím něco mít?

Nejlepší odpověď
marci1

Jestli je noha zlomená se pozná jen podle rentgenu. Můžeš ji mít jen naraženou, ale fundovanou odpověď ti dá jen lékař po vyšetření. Navštiv lékaře.

Další odpovědi
Kepler

To zjistí jen rentgen. Pokud bys měla dotyčnou kost totálně zlomenou, tak zbytek nohy bys vláčela za sebou. Pokud na tu nohu došlápneš a jsi schopná chodit, nemusí to být tak zlé. V každém případě si dej alespoň kompresní obvaz a ráno šup na rtg.

ivzez

Geniální!!!

Místo okamžité návštěvy si zapnout PC a hledat radu v internetu.
Kolik z nás asi má „rentgenové oči“ a kolik z nás „rentgenuje na dálku“?

K lékaři jsi měla okamžitě.