pájulinka

Jak poznám sudý nebo lichý týden?

Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Jedině přečíst v kalendáři – rozlišit liché a sudé číslo.

Další odpovědi
anonym

A že je to trošku legranda?Tak skvěle napsáno,bez chyby,poděkovat umí,dokonce i kategorii vhodně zvolí!Otázky ve vašem profilu také nenaznačují,že nevíte co je sudý týden.

Drap

Jednotlivé dny jsou zapsány v takové knížečce, nebo bloku a říká se tomu kalendář.Po zvládnutí této tiskoviny to poznaš lehce.

arygnoc

standartně jako dni nebo měsíce to nepoznáte nijak.
pouze pohledem do kalendáře.

Vinpe

Lichý týden je 1., 2., 3., 5. ..... atd.
Sudy týden je 2., 4., 6., 8. ..... atd.
To znamená, že lichý týden je jednou za 14 dní. Sudý týden je také jednou za 14 dní. Je to psáno v kalendáři.

Radius

Je to zde vpravo:

http://presny­cas.eu/

mjarosinec

Tady je to blbě. Aktuálně to hlásí (5.1.2024) že je sudý týden. Myslí si to, že je týden 0. Ale to není správně. Dle naší normy je první týden ten, který obsahuje čtvrtek. A protože čtvrtek je 4.1.2024 je tento týden první s číslem 1 a tedy lichý.