Pokročilý

Jak poznam kdy mam seslapnout sustain pedal u piana ?

Relaxacne hraju na klavir - jsem samouk, zacatecnik, ale nikde jsem nenasel kdy se obvykle seslapuje sustain pedal u piana. Hadam, ze mezi akordy, aby spolu splivali a hrani neznelo tak ,,trhane'' a take by me zajimalo, jak je to treba u techniky ,,leva hraje melodie, !!!ne akordy!!! '' jestli se i v tomto pripade pouziva pedal.

Jsou na to nejaka pravidla ? Nebo je to ciste individualni ?

Odpovědi:

Stříbrný

Tady jsou vysvětlený ty pedály
http://frontman.cz/…
Doplňuji:
http://www.odpovedi.cz/…

Bronzový

V notách je uvedena dynamika, a podle rostoucí dynamiky, přechod z piana do forte, by se mělo použít pedálu. Na pianu, klavíru a pod, pokud se jedná o strunný nástroj, dopadají kladívka na struny. Kladívka jsou tuším plstěná a struny jsou chráněny také kouskem látky, která se struny dotýká a po oddálení klávesy zůstává látka na struně a struna nevibruje. Ale když se stiskne pedál, může struna vibrovat, protože se oddálí zařízení s látkou od struny a struna může vibrovat a není tlumena.

Diskuze k otázce

Bronzový

petra15

Ahoj Kraftwerk
Tvuj kámos pravicák88 zadává jednu blbou otázku za druhou --- nemuzes mu to vysvetlit? (nebyla Kraftwerk nejaká nemecká skupina v 80-tých?)

Pokročilý

krftwrk

Pockat. Ty si myslis, ze znam pravicaka88 jen proto, ze posloucham kraftwerk a libi se mi nemcina ?

Jinak jo, kraftwerk je nemecka skupina, asi moje nejoblibenejsi.

Bronzový

petra15

A ta muzika je pro milovníky psu? Ze si pak ukazují, jak vysoko jejich psi dnes skákali?

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 778
Zlatý briketka10 584
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 430
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.