Jak požádat odškodné?

Děkuji za zodpovězení.Byl jsem státním zástupcem obviněn z krádeže notebooku a po soudním líčení zproštěn viny.Obvinění mi způsobilo zhoršení pověsti a ztrátu kamarádů.Také jsem byl 3x na policii,3x na PMS a 4x na soudě,což zabralo čas,který jsem mohl strávit vyděláváním peněz jako živnostník.Můžu žádat odškodné,jak to mám udělat a v jaké výši?Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Můžeš podat tr. oznámení na toho, kdo tě obvinil.

O odškodnění se žádá ministerstvo spravedlnosti. Já bych na tvém místě požádala o pomoc kancelář ombucmana. Oni ti pomůžou žádost napsat. Nebo oslov právníka.

Další odpovědi:

Bronzový

Náhradu škody vůči státu v případě zproštění obžaloby je možné požadovat za podmínek daných zákonem 82/1998, provádacími předpisy a judikaturou v této věci ...

Zlatý

oslovte právnika.
náklady samozrejme zahrňte do odškodného.

;-Q

ale:
poznám človeka, ktorý bol 22 mesiacov vo väzbe, vyhlásil hladovku pre nečinnosť súdu, bol z väzby prepustený, za tri mesiace oslobodený spod obžaloby (lúpežné prepadutie) na základe dna stôp.

nikto - ani vyšetrovateľ, ani obvinená, ktorá ho za páchateľa označila, ani prokurátor či sudca, ktorý ho do väzby dal, nebol potrestaný.
takisto nevysúdil ani žiadne odškodné.
po psychických problémoch (rozvod, strata zamestnania, ... - všetko počas trvania väzby) skončil na 10 rokov na ulici.
keď sme ho (priatelia z partie zo štúdií) objavili, trvalo cca 5 rokov, kým sa zasa dostal do "normálu".
dodnes, keď vidí policajta (stalo sa mu to aj s poštárom, proste uniformu), radšej sa otočí a ide inou stranou.

teda - ešte ste dopadli dobre.

;-Q

Bronzový

Podej následující žaloby: nactiutrhání (asi již neexistuje - něco obdobného), pomluva (ačkoliv spíše trestní oznámení pro pomluvu) a žaloba o náhradu škody za ztrátu výdělku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.