Avatar uživatele
leader

Jak požádat odškodné?

Děkuji za zodpovězení.Byl jsem státním zástupcem obviněn z krádeže notebooku a po soudním líčení zproštěn viny.Obvinění mi způsobilo zhoršení pověsti a ztrátu kamarádů.Také jsem byl 3× na policii,3× na PMS a 4× na soudě,což zabralo čas,který jsem mohl strávit vyděláváním peněz jako živnostník.Můžu žádat odškodné,jak to mám udělat a v jaké výši?Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3261 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Můžeš podat tr. oznámení na toho, kdo tě obvinil.

O odškodnění se žádá ministerstvo spravedlnosti. Já bych na tvém místě požádala o pomoc kancelář ombucmana. Oni ti pomůžou žádost napsat. Nebo oslov právníka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Náhradu škody vůči státu v případě zproštění obžaloby je možné požadovat za podmínek daných zákonem 82/1998, provádacími předpisy a judikaturou v této věci …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

oslovte právnika.
náklady samozrejme zahrňte do odškodného.

;-Q

ale:
poznám človeka, ktorý bol 22 mesiacov vo väzbe, vyhlásil hladovku pre nečinnosť súdu, bol z väzby prepustený, za tri mesiace oslobodený spod obžaloby (lúpežné prepadutie) na základe dna stôp.

nikto – ani vyšetrovateľ, ani obvinená, ktorá ho za páchateľa označila, ani prokurátor či sudca, ktorý ho do väzby dal, nebol potrestaný.
takisto nevysúdil ani žiadne odškodné.
po psychických problémoch (rozvod, strata zamestnania, … – všetko počas trvania väzby) skončil na 10 rokov na ulici.
keď sme ho (priatelia z partie zo štúdií) objavili, trvalo cca 5 rokov, kým sa zasa dostal do „normálu“.
dodnes, keď vidí policajta (stalo sa mu to aj s poštárom, proste uniformu), radšej sa otočí a ide inou stranou.

teda – ešte ste dopadli dobre.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podej následující žaloby: nactiutrhání (asi již neexistuje – něco obdobného), pomluva (ačkoliv spíše trestní oznámení pro pomluvu) a žaloba o náhradu škody za ztrátu výdělku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek