Jak požádat o zrušení mlčenlivosti?

Po 30 letech je nutné žádat o zrušení nebo je to promlčené a lze hovořit.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží od stupňa mlčanlivosti.
Sú bežné pracovné mlčanlivosti, vzťahujúce sa na dobu zamestnania, prípadne podľa zmluvy 1-5 rokov po ukončení zamestnaneckého pomeru.
A sú mlčanlivosti, kde sú zákonom, či súdne stanovené dĺžky mlčanlivosti - napríklad niektoré archívy z čias 2.svetovej vojny čakajú na uvolnenie, kým uplynie 75 rokov od ich zablokovania.
Pokiaľ neviete stupeň vašej mlčanlivosti, napíšte tomu (organizácii), kto túto mlčanlivosť vyhlásil (podpísal dohodu), prípadne na nadriadenú organizáciu a písomne požiadajte o zbavenie mlčanlivosti.
Súhlasím s ockom "tak raději mlč", pokiaľ nejde o vraždu, či iný trestný čin, ktorého ste boli svedkom, alebo účastníkom.

Další odpovědi:

Česílko, já bych to zkusila písemně u toho, kdo na Tebe mlčenlivost uvalil. Horší je to tam, kde ti, co Ti mlčenlivost uložili, už jsou zrušeni.
Při podepisování Dohody o mlčenlivosti Ti přece musely být podmínky sděleny. Bylo vícero úrovní utajení materiálů a podle těchto stupňů se určovala lhůta na promlčení. Pokud nevíš, jak je to ve Tvém případě, tak raději mlč (aspoň do doby, než si ověříš, jak na tom jsi).

Diskuze k otázce

anonym

Mám to ze z.133/1985 Sb., o pož. ochraně, ve znění pozdějších předpisů. Obrátil se na mne hasič z Prahy ohledně požáru ústavu v Měděnci. Už jsem podal žádost o schůzku s příslušným ředitelem HZS. Nerad byc porušil, neboť ten hasič na VUT v Brně dělá o tom práci.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.