soumon

Jak postupuje banka,když zemře dlužník? Ve smlouvě je také spoludlužník a ručitel. Děkuji

když zemře dlužník

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud je úvěr pojištěn, tak zaplatí pojišťovna, pokud není pojištěn, tak to zaplatí spoludlužník a ručitel.

Další odpovědi
Jambalaya

Tedy vy jste ale se vším hned hotov.

Zemře-li dlužník, spoludlužník a ručitel sice mohou platit, ale nejdůležitější bude dědické řízení.
Dluhy se totiž dědí 🙂. Rozhodně to není tak, že by dědic zdědil barák a někdo jiný ho musel celý zaplatit.