Kelt

Jak postupovat při telefonickém kontaktu s policií?

Policie mne kontaktovala telefonicky a chtěla si ověřit nějaké informace, které se týkaly jiného člena rodiny. Situaci jsem popsal, vysvětlil jsem podstatu a uvedl i své osobní údaje – datum narození a zaměstnání. Mám se ještě osobně dostavit na příslušné oddělení za policistou, se který jsem telefonoval a něco písemně potvrdit, i když jsem k tomu nebyl vyzván? Policista mi zavolal a ověřil si, zda jsem to já, kdo může v dané věci něco říci a za nějakou dobu jsem mu situaci popsal. Uzavřel hovor s tím, že kdyby něco potřeboval, že mi zase zavolá. Mám se mu ozvat nebo osobně přijít? Děkuji

Nejlepší odpověď
led

Kedysi nás rodičia učili: neznámemu neotváraj dvere.
Myslím, že ste nepostupovali správne.Telefón sú tiež také dvere.
Ak volajúceho policajta nepoznám po hlase, tak sa s ním nevybavujem, ale požiadam ho o osobné stretnute na služobni polície.
Ale toto ste asi nechceli čítať.
Môj názor je, návštevou na služobni polície si overte, podľa telefónneho čísla majú možnosť preveriť volajúceho, či vám volal naozaj oprávnený policajt a nie napríklad „Kelt“, alebo „led“.

Zdroj. osobné skúsenosti

Další odpovědi
nyjono

Kdyby ještě chtěli něco dovysvětlit, tak se ti ozvou.
Pokud ti neřekli, ať se dostavíš a písemně potvrdíš, nechat to být. Myslím. Třeba si telen.hovor nahrávali. nebo jen potvrzovali informace.
Jde asi také o to, jak závažné situace se toto týká.
Pokud tedy nechceš pro sebe mít písemnou zprávu s tvým vyjádřením. Pak by asi návštěva odd. byla lepší.

Pepa25

Osobně bych nic telefonicky nepotvrzoval, pokud jsem k tomu nebyl vyzván.
Je tu ale ještě jeden aspekt, který zmínil led: víte, kdo přesně volal? Policie obvykle používá skrytá čísla – pokud to v tomto případě nebylo, tak bych si číslo ověřil, třeba zavoláním zpět. A víte jméno a útvar toho policisty? Může být užitečné si to zapamatovat nebo někam si to poznačit …

Kepler

Pokud policista trvá na nějakém písemném potvrzení, já bych zase trval na tom, aby se on dostavil ke mně. Nebudu přece vážit cestu na oddělení, zvláště když si policajti vozí zadek ve služebních autech, jak je den dlouhý. Něco jiného by bylo písemné vyzvání k podání vysvětlení.

Kryšpín

Pokud se budete vzpouzet policista zašle předvolání a můžete poté žádat náhradu za cestu a.pod.

Funna

vzhledem k tomu, že výpovědi se obvykle podepisují, tak je divné, že jim to stačilo jen telefonicky…já bych tam zašla ověřit si zda ti vůbec od nic někdo volal…i když se to dá zjistit i podle toho, jaké ti volalo číslo, pokud to bylo nezobrazující se (utajené) číslo, tak by to mohla být policie, pokud ne, tak to byl určitě někdo jiný…