Jak postupovat při rušení občanského sdružení?

Jsem zakládající osobou, vzhledem k nečinnosti spolupracovníků sdružení není aktivní. Co je potřeba udělat a jaké kroky podniknout, aby bylo oficiálně zrušeno? Děkuji.

Odpovědi
Jambalaya

Neuvedl jste, zda se jedná o sdružení podle občanského zákoníku, což jsou osoby, které se spojily za účelem zisku. Nebo se jedná o evidované sdružení charitativní či jiné.

MasterEYE

Zdravím, mam skoro stejný problém. jedná se o občanské sdužení neziskové. Je to sdružení sportovců. Ale kámen urazu je v tom že se nekdo pred dvema lety snazil, ale vsechny papirový nalezitosti se vytratili bůh ví kam. A ted nikdo neví kdo tam je a neni, nemáme ani žadné stanovy v ruce. Prakticky se sdružení vytvořilo a dva roky se vubec nic nedelo. Náš úmysl je tudíš sdružení zrušit a vytvorit nové, které bude mít ovšem všechny náležitosti. Pokud by zde byla nejaka jiná možnost ho třeba nerušit,ale nějak jaksi vymazat a nahlasit stavajíci členy, nebo tak něco, taky by se to nejak vyresilo. Jsem 22letý student a stímto nemám zkušenosti,ale rád se přiučím. Tudíš prosím o rady všechny kdo se v tomto nestracejí jako já o pomoc, předem děkuji moc všem