marijam

Jak postupovat při organizaci veřejné sbírky?

Co je nezbytné při pořádání veřejné sbírky na pobytové zařízení Domova pro osiřelé, opuštěné a jinak handicapované děti a jak tuto sbírku nejlépe zorganizovat?

Odpovědi
Lencis

Veřejnou sbírku může konat pouze obec, kraj nebo jiná právnická osoba mající sídlo na území České republiky. Fyzické osoby veřejnou sbírku konat nemohou.
Podmínkou pro zahájení konání veřejné sbírky je vydání osvědčení o tom, že sbírku lze konat, příslušným krajským úřadem.
Konání sbírky je nutno oznámit příslušnému úřadu tak, aby tento úřad obdržel oznámení splňující všechny náležitosti nejpozději 30 dnů před zahájením sbírky.
Pokud není veřejná sbírka oznámena a nebo příslušný krajský úřad neosvědčí přijetí tohoto oznámení, nesmí se sbírka provádět, uvádět v obecnou známost ani propagovat.

Oznámení o konání veřejné sbírky podávají právnické osoby (odlišné od krajů) písemně krajskému úřadu, v jehož správním obvodu mají sídlo. Kraj podává písemné oznámení Ministerstvu vnitra.

Více (velice přehledně zpracováno) v odkaze dole.

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/ob­canske-aktivity-118893.aspx?q=Y2hud­W09Ng%3D%3D