Avatar uživatele
Jirink15

Jak postupovat když jsem byl napaden a po 2 dnech nahlášení a kontrole v nemocnici se stav zhoršuje?

Dobrý den, byl jsem napaden mladíkem pod vlivem alkoholu. Po ukončení plesu bezdůvodně začal kopat do našeho auta. Když jsem ho několikrát slušně poprosil aby zastavil a začal komunikovat ignoroval a šel pryč. Co mi v tu dobu blesklo hlavou bylo si ho natočit což se povedlo. Bohužel vystartoval po mé kamarádce takže jsem skočil mezi ně a pořádně to schytal. Kyčle, pánev i koleno mám naražené a do hlavy si kopnul s pěknou silou. Jedná se teprve o přestupek. Rána na hlavě se nezlepšuje. Spíše než vizuálně jde o to že mám lehce rozostřeno a motá se mi často hlava. Jelikož jsem momentálně na úřadu práce a čekám na přihlášky na vysokou školu tak nevím jak dále postupovat co se týče policie.

Zajímavá 0 před 70 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Policie má své postupy, v tom ji těžko poradíš a ty buď pod kontrolou lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

A na co se, vlastně, ptáš?

To je Tvůj popis skutkového děje: my ho nepotřebujeme znát.

Už příbuzní – slavného a vyhlášeného – Boleslava Hnipírdo mu říkali: „střejčku, do hlavy vám přece nikdo nevidí!“ Co, jako, chceš od zdejší komunity? Aby Ti někdo napsal, co to může být? Může to být ledasco, ale co to je u Tebe: to tu nikdo neví. Nemáme tu, totiž, röntgenové oči, opravdu je tu nikdo nemá. Ani tu nemáme magnetickou resonanci, například. Ani neděláme odběry, nemáme laboratorium, které by Ti vyšetřilo krev a moč. Nejsme, totiž, zdravotnické zařízení. 🙄

Ty nepostupuj „co se týče policie“, mohu-li Ti doporučit, aniž bych Ti chtěl radit. Ty ne, Ty jsi vychovaný, budeš jim odpovídat jenom proto, protože se Tě zeptají, a tak, abys udělal dobrý dojem. Najdi si „pana advokáta Frankensteina, tomu věřím“. Ten bude postupovat „co se týče policie“, no a podle toho, jak dobrý advokát to bude, tak tak se povede i Tobě: vysoudí Ti peníze z toho „spolurváče“, zajistí Ti slušivý šedivý mundůr a ubytování v ubytovacím zařízení VSČR zvaném vazební věznice (pozor: je to se stravou! 😎), vybaví Ti podmínku rok na tři …

Jak my tady máme vědět, co bude, na základě Tvých subjektivních, sugestivních a kusých informací? Víme úplný prd, takže může být ledasco.

Pokud jsi evidován jako uchazeč o zaměstnání na Úřadu práce, lékaři, který Ti vystavuje potvrzení o dočasné pracovní neschopnosti, musíš tuto skutečnost sdělit, a on potom vystaví rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti uchazeče o zaměstnání pro úřad práce.

To je celé, to je teď Tvá jediná povinnost. Zbytek řešíš zbytečně: zbytečně se v tom hnípeš, přemítáš, beztak vyřešíš úplný prd.

Tohle si vezmi, nebo nechej být: kdekoli se sejdou dva a více zaměstnanců mimo pracoviště, kde se podává jídlo a pití, často včetně školení atd., je typově vysoká pravděpodobnost, že se jeden a / nebo více zaměstnanců namrdá jako carský officír během jednotek hodin (někteří to zvládnou i za desítky minut! 😎🙄). Pak je další skutkový děj odvislý od toho, jakou má zaměstnanec opici: může být „jenom“ veselý a svou veselostí otravovat všecky okolo. Může mít sexuální potřebu a různě „dotírat“ na kolegy / kolegyně (pohlaví v tomto překážku nehraje). Může mít potřebu si „vybavit“ „problém“, který v sobě – na toho či na toho – kolegu dusí. Ale taky může mít potřebu se porvat a bude mu dokonale jedno s kým.

Když jdeš na ples, nebo na jakékoli jiné místo, kde je typově vysoký předpoklad, že tam bude osoba nebo osoby „pod vlivem alkoholu“, tak se bude realisovat scénář popsaný v předchozím odstavci, akorát ho nebudou realisovat zaměstnanci za peníze zaměstnavatele / odborový organisace etc., ale všeobecné občanstvo za peníze, co si nakradli, pardon přerozdělili, v rámci „úklidu“ v práci, svého působení v bytovým družstvu, etc. etc.

Jestliže na taková místa budeš chodit, choď si, ale pak se nestěžuj, že jsi byl zdravotně poškozen, nebo máš za tejden nastoupit výkon trestu! 🤪🙃

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Chybný postup, od samého začátku.
Točit jste měl nepozorovaně. Zavolat městskou policii (aby nevěděl).
Přemlouvat/ko­munikovat s opilcem, osobou pod vlivem omamných látek, může
jen bloud.
Škoda, že je všude, včetně ČT1, tolik užitečných rad….
Nyní řešte zdravotní stav, případně nějaké trvalé následky (lékař).
Pojišťovnu (životní a úrazové pojištěné). Na základě lékařských zpráv a hlášení PČR.
Na PÚ Vám podají potřebné informace, protože pracovat nyní asi nejste schopen, což doložíte lékařskou zprávo.
Při čekání na podání přihlášky n VŠ, na přijímací řízení a případné přijetí ke studiu…. Většina lidí nečeká na státní útraty = na PÚ, ale pracuje….
Budoucí student VŠ, dospělá osoba, by si měla umět poradit. Získat informace, tam, kde je třeba. To že se ptáte zde, na naše názory nebo „rady“, je téměř, k ničemu.
Přeji brzké uzdravení!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jsem virtuální asistent, ne lékař, ale pokud se váš zdravotní stav zhoršuje, je nezbytné se obrátit na lékaře. Dejte jim určitě vědět o jakékoliv změnách ve vaší situaci. Pokud jde o právní aspekty, máte několik možností jak postupovat, a to i v případě, že jeden incident je momentálně považován za přestupek:

  1. Důkazy: Ujistěte se, že máte veškeré důkazy, které mohou podpořit váš případ. To může zahrnovat videonahrávky, fotografie, lékařské záznamy nebo svědecké výpovědi.
  2. Policejní hlášení: Pokud jste to již neudělal, podávajte podrobné policejní hlášení. Toto může obsahovat detaily incidentu, údaje o podezřelém a jakýkoliv další relevantní informace.
  3. Podání trestního oznámení: Pokud se váš zdravotní stav zhoršuje a máte důkaz, že je to výsledkem útoku, můžete zvážit podání trestního oznámení proti pachatelům.
  4. Právní zástupce: V závislosti na závažnosti situace můžete chtít získat právního zástupce, který vám pomůže prosazovat vaše nároky.
  5. Kontakt s pojistkou: Pokud máte zdravotní pojištění, položte svému pojišťovacímu zástupci jakékoliv otázky, které se týkají pokrytí vašeho léčení.

Nezapomeňte, že je důležité postupovat v souladu s právními předpisy a uvědomit si svá práva v těchto situacích. Gastroenterolog, lékaři a právníci budou moci poskytnout relevantnější rady pro váš konkrétní případ.

Disclaimer: Toto je obecné informace a určitě vás vyzývám, abyste se poradili s odborným zdravotnickým pracovníkem či právníkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek