proveau7

Jak pokračovat když vám někdo narazí do auta a ujede?

Dnes mi někdo nacouval do auta a ujel. Byla jsem v práci takže jsem u toho nebyla. Auto mám na leasing a platím havarijní. Policii jsem nevolala, protože jsem si nevěděla rady. Prosím pomozte co mám dělat?

Odpovědi
anonym

V každém případě jsi měla volat Policii už proto,že máš auto na leasing!

cukrar

proveau, teď již poučení. Příště zavolat policii, třeba by našla někde na záznamech viníka.
Teď musíte uplatnit škodu z havarijního pojištění…

venkovan

Já bych ještě na policii to nahlásit zajel. Pokud byl nějaký svědek toho zjištění (kolegyně z práce apod.,) bylo by to dobré ho požádat o svědectví.
Možná, že Policie se bude ptát proč tak pozdě a podobně, ale myslím, že důvod – nenapadlo mne to nahlásit je celkem přijatelný.

honza19hk

teď už toho moc nenaděláš,pokud se volá policie tak ihneda na místo kde se to stalo.Takhle se ti už jenom vysmějou.

Ikdyž ne vždy to je pravdou:
Mě taky nabourala ženská,vyjížděla z vedlejší a nedala mi přednost a nabourala mi to zboku mezi 2 a 3 nápravou přesně mezi.Bohužel mohla být ráda že jsem zabrzdil kdyby ne tak bych ji ještě rozmačkal. Pravda je že volala policajty a ti se ani neuráčili přijet,do telefonu ji řekli že na to nemají čas.přitom škoda na jejím vozidle byla značná.Na tatře to byly ohnutý jen 2 plechy.Takže poldové se na to vy…, takže po tom co odtahovka uklidila tu oktávku jsem jel zase dál.

Takže asi tak s dnešní policií.

mojitek

To není problém.Prostě zavolejte na policii,že vám někdo DNES naboural do zaparkovaného auta.Vy jste nic neviděla,jelikož jste byla v práci.-Tečka-.Nebo zavolejte na bezplatnou linku Vaší pojišťovny jak máte postupovat a oni Vám poradí.Nebojte se toho,o nic nepřijdete 😉

martinnovick

Doporučuji ihned volat policii, nafotit událost pro pojišťovnu. Policisté můžou dohledat viníka tím pádem to nebude placené z vašeho havarijního pojištění. Každopádně doporučuji si předčíst tento článek http://blog.klik­pojisteni.cz/2011/10/­spravny-postup-pri-nehode-na-uzemi-cr.html