Avatar uživatele
Damiana

Jak pít léčivé prameny?

Máte někdo zkušenost přímo s Mariánskolá­zeňskými prameny? (Rudolfův, Karolinin, Ferdinandův, Křížový,..) Přijedete do lázní (ne na léčbu, ale na relax) a chcete trochu využít sílu léčivých pramenů. Kdy a které pít, aby měly pozitivní preventivní účinek? Jak je (ne)kombinovat? Kde neudělat chybu? Mohou uškodit? (Btw – o účincích Glauberovy soli vím 🙂
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi .Mě jde hlavně o ML. Jezdím sem už rok, každý měsíc na týden, takže si je docela dopřávám. Jde mi o to, abych něco nepřehnala. Zatím mi, řekla bych, naopak prospívají – upravilo se zažívání, zlepšil metabolismus a ta dobrá náladička, jak píše Venkovan – to je fakt pravda, vidím to nejen na sobě, ale i na zdejších lidech, že by lithium ve Ferdinandovi (Excelsior)? 🙂 S tím pohybem nevim, každý den tanec, sauna nebo plavání a problém zatím nebyl nebyl, spíš naopak…:-)
Někteří místní lidé říkali, že denně vypijí 1,5 l láhev!
Máte s ML prameny ještě nějaké konkrétni zkušenosti? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, annas před 4471 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jmhad

Přijet a napít se,to je jako dát mrtvému zimník.Každý z oněch pramenů má trochu jiný účinek,způsob a délku užívání.Ráno,od­poledne,na lačno,pohárek 1–2 a k tomu je ještě doprovodná léčba.A to platí i o ostatních lázních.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Některé prameny (13 KV a mnoho moravských) raději po štaprdlích a jen několik za den. Větší dávky takových pramenů nepříznivě ovlivňuji pohybové schopnosti těla, ale povzbuzují veselou mysl pacienta.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Jen doplním odpověď od Venkovan:
Jako 13. karlovarský pramen bývá neoficiálně označována Becherovka. Takže žádnej Ferdinand.. ))
No, a ten 13. je prej hooodně zdravej !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Damiana – jak tě to napadlo? Každý měsíc na týden?
Mě to přijde skvělý, ale nenapadlo mě to :).
Ale díky za tip.
Asi bych prameny střídala a pocucávalůa 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pokud přijedu do lázní jen na relax, tak z každého ochutnat apotom už raději pít pivo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
venkovan

Jako dítě jsem jezdil do Knžvartu. A sestřičky do nás lily jakousi vodu, která zachutnala, že jsme ji vezli i domu.
Nicméně i u baru se zeptám barmana jak míchat ohňové vody. Tak bych se v lazních zeptal nějakého barmana přes místní minerální vody.

před 4471 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Ad Venkovan a Beer – s Becherovkou a slivkou mi toto také došlo, ale o účincích ML pramenů se vážně také hovoří co do euforie a pohybu (v glauberce asi tkví ta rychlost… Ale já alkohol nerada a vůbec ho nepiji, mne zajímá, jestli má někdo zkuśenost s pitím minerálních pramenů, než vtípky o ohnivé vodě…:-)

před 4471 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Tak to ti nic víc neřeknu, nemám zkušenosti ani s léčivými prameny, ani s tím Becherem )) Ale dobrá nálada přece taky léčí, tak proč ne vtípky? Jinak sorry, jestli se tě to dotklo )

před 4471 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Ad Beer: Ale nedotklo, tak to taky sorry, jestli to tak vypadalo! 🙂 Já jen opravdu myslela, že by někdo mohl mít třeba také tu zkušenost a jestli mu i nějaký pramen víc chutná, jestli si ho i vozí domů (já ano), třeba jestli tu není nějaký lázeňský lékař, který by řekl co správně nebo někdo, kdo se v těch pramenech vyzná, léčil se jimi sám a tak – jak jsem se ptala v otázce…

Ad ReHu: Jak jsem na to přišla? Mám se ráda 🙂, lepší příjemná prevence, než nutná léčba; tady jsem našla skutečnou relaxaci a mé oblíbené prvorepublikové prostředí. Jednou jsme sem přijeli na dovolenou a začali jezdit pravidelně – je tu vše, co hledám pro odpočinek.

před 4471 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

A…Ml se mi moc líbí. Kdysi jsem tam byla s kamarádkou v létě na dovolené.

před 4467 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Ad Damiana – a prosím, jezdíš tam na nějaký ucelený relax program? Nebo se jen objednáš na masáž, jdeš na procházku a pocucáváš ty prameny? Dívala jsem se na stránky ML a nevím, nějak mě to neoslovilo. A to jsi tam celý týden sama? Díky za infotip :)

před 4467 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek