Damiana

Jak pít léčivé prameny?

Máte někdo zkušenost přímo s Mariánskolá­zeňskými prameny? (Rudolfův, Karolinin, Ferdinandův, Křížový,..) Přijedete do lázní (ne na léčbu, ale na relax) a chcete trochu využít sílu léčivých pramenů. Kdy a které pít, aby měly pozitivní preventivní účinek? Jak je (ne)kombinovat? Kde neudělat chybu? Mohou uškodit? (Btw – o účincích Glauberovy soli vím 🙂
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi .Mě jde hlavně o ML. Jezdím sem už rok, každý měsíc na týden, takže si je docela dopřávám. Jde mi o to, abych něco nepřehnala. Zatím mi, řekla bych, naopak prospívají – upravilo se zažívání, zlepšil metabolismus a ta dobrá náladička, jak píše Venkovan – to je fakt pravda, vidím to nejen na sobě, ale i na zdejších lidech, že by lithium ve Ferdinandovi (Excelsior)? 🙂 S tím pohybem nevim, každý den tanec, sauna nebo plavání a problém zatím nebyl nebyl, spíš naopak…:-)
Někteří místní lidé říkali, že denně vypijí 1,5 l láhev!
Máte s ML prameny ještě nějaké konkrétni zkušenosti? Díky.

Nejlepší odpověď
jmhad

Přijet a napít se,to je jako dát mrtvému zimník.Každý z oněch pramenů má trochu jiný účinek,způsob a délku užívání.Ráno,od­poledne,na lačno,pohárek 1–2 a k tomu je ještě doprovodná léčba.A to platí i o ostatních lázních.

Další odpovědi
venkovan

Některé prameny (13 KV a mnoho moravských) raději po štaprdlích a jen několik za den. Větší dávky takových pramenů nepříznivě ovlivňuji pohybové schopnosti těla, ale povzbuzují veselou mysl pacienta.

beer

Jen doplním odpověď od Venkovan:
Jako 13. karlovarský pramen bývá neoficiálně označována Becherovka. Takže žádnej Ferdinand.. ))
No, a ten 13. je prej hooodně zdravej !!

ReHu

Damiana – jak tě to napadlo? Každý měsíc na týden?
Mě to přijde skvělý, ale nenapadlo mě to :).
Ale díky za tip.
Asi bych prameny střídala a pocucávalůa 🙂.

Drap

Pokud přijedu do lázní jen na relax, tak z každého ochutnat apotom už raději pít pivo.

venkovan

Jako dítě jsem jezdil do Knžvartu. A sestřičky do nás lily jakousi vodu, která zachutnala, že jsme ji vezli i domu.
Nicméně i u baru se zeptám barmana jak míchat ohňové vody. Tak bych se v lazních zeptal nějakého barmana přes místní minerální vody.

Damiana

Ad Venkovan a Beer – s Becherovkou a slivkou mi toto také došlo, ale o účincích ML pramenů se vážně také hovoří co do euforie a pohybu (v glauberce asi tkví ta rychlost… Ale já alkohol nerada a vůbec ho nepiji, mne zajímá, jestli má někdo zkuśenost s pitím minerálních pramenů, než vtípky o ohnivé vodě…:-)

beer

Tak to ti nic víc neřeknu, nemám zkušenosti ani s léčivými prameny, ani s tím Becherem )) Ale dobrá nálada přece taky léčí, tak proč ne vtípky? Jinak sorry, jestli se tě to dotklo )

Damiana

Ad Beer: Ale nedotklo, tak to taky sorry, jestli to tak vypadalo! 🙂 Já jen opravdu myslela, že by někdo mohl mít třeba také tu zkušenost a jestli mu i nějaký pramen víc chutná, jestli si ho i vozí domů (já ano), třeba jestli tu není nějaký lázeňský lékař, který by řekl co správně nebo někdo, kdo se v těch pramenech vyzná, léčil se jimi sám a tak – jak jsem se ptala v otázce…

Ad ReHu: Jak jsem na to přišla? Mám se ráda 🙂, lepší příjemná prevence, než nutná léčba; tady jsem našla skutečnou relaxaci a mé oblíbené prvorepublikové prostředí. Jednou jsme sem přijeli na dovolenou a začali jezdit pravidelně – je tu vše, co hledám pro odpočinek.

ReHu

A…Ml se mi moc líbí. Kdysi jsem tam byla s kamarádkou v létě na dovolené.

ReHu

Ad Damiana – a prosím, jezdíš tam na nějaký ucelený relax program? Nebo se jen objednáš na masáž, jdeš na procházku a pocucáváš ty prameny? Dívala jsem se na stránky ML a nevím, nějak mě to neoslovilo. A to jsi tam celý týden sama? Díky za infotip :)