Mili @

Jak píšete přehlásky?

např. nad nejstarší – alteste ????
Doplňuji:
mi to nejde, ani s shiftem ani bez, ani v CS abecedě ani v EN…
:-///

Nejlepší odpověď
Luki

Já mám tu přehlasovací klávesu hned vedle BackSpace (nad Enterem vlevo).

Jinak se dá použít ALT s nějakým čtyřmístným číslem. Prostě zmáčknout levý Alt naťukat číslo (včetně nul na začátku) a pak ten Alt pustit.
Tady jsou kódy:

ä – Alt+0228
ë – Alt+0235
ü – Alt+0252
ö – Alt+0246
Ä – Alt+0196
Ë – Alt+0203
Ü – Alt+0220
Ö – Alt+0214

A nebo pokud máš nainstalovanou mapu znaků (bývá v nabídce Start->Programy->Příslušenství->Systémové nástroje->Mapa znaků), tak tam máš přehlednou tabulku všech znaků. Každý znak se tam dá vybrat a zkopírovat do schránky. Taky jsou tam u každého znaku ty „ALT“ kódy.

Další odpovědi
myšpulín

Já na notebooku píšu přehlásku klávesou bez Shiftu älteste hned vedle paragrafu. Vpravo vedle této klávesy mám Enter.
Nevím, ale jakou máte Vy klávesnici.
Doplňuji:
Tak to mě mrzí ☹
Já když zmáčknu klávesu s přehláskou a hned k tomu a, tak se mi napíše ä
A máte tu klávesu na tom místě, co jsem popsala?
Snad Vám poradí někdo lépe.

irij

Já vím kde to hledat a ještě mnoho dalších …
johnytom.bloger.cz
Klávesové zkratky ve windows
Mám to v oblíbených, akorát bývám lenivý to najít.

hanulka11

luki díky

Mili @

LUKI – taky mi to funguje- díky moc!!!
😁

Mili @

A MYŠPULÍNKO – taky děkuju!!!! 🙂

myšpulín

MILI@ není zač, snaha byla 🙂
Jsem ráda, že už to funguje 🙂