MajaIS

Jak otočit chráněné foto určené pro čtení?

Dobrý den,
prosím jak otočím chráněné foto určené pro čtení? Na foťáku jsem ho dala do ochrany, dala do počítače a poté na foťáku ochranu odebrala a foto smazala, aniž bych si všimla, že v PC nejde otočit. Nevíte prosím někdo, co s tím?
Kopírování nepomáhá.
Děkuji

Odpovědi
anonym

Netuším, o jaký formát souboru se jedná, v jakém programu se foto pokoušíš otočit a v jakém je chceš zobrazit… Ale na PC by nějaká ochrana z foťáku neměla znamenat problém.
;-D
Doplň info a nebo dej foto (není-li tajné) někam na web a sem odkaz (nebo mi jej pošli vnitří poštou).

mosoj

Běžně to nepoužívám , tak jsem to nyní vyzkoušel.
Snímek dán ve foťáku do ochrany ( zamknut proti vymazání).
Snímek přetažen do počítače. Zamknutí se nijak neprojevuje. Snímek jde upravovat i vymazat.
Karta vložena zpět do foťáku , snímek stále chráněn. Pro vymazání bylo třeba ochranu ve foťáku zrušit. Z toho plyne že snímek je chráněn pouze ve foťáku. Což je celkem logické.

marek953

Zkusil bych „vlastnosti“ a odškrtnout „pouze pro čtení“.